362.99
68123.99
2024. május 3. péntek Irma, Tímea

Fradi, Sporting: mindkettő zöld-fehér, de micsoda különbség!

Túl sokat kivett a fehérváriakból az Európa Liga-mérkőzés: a Videoton hazai pályán kikapott a Ferencvárostól a labdarúgó OTP Bank Liga tizedik fordulójának. Paulo Sousa csapata kiütötte a zöld-fehér Sportingot, de nem bírt az ugyancsak zöld-fehér Ferencvárossal. A címvédő Debrecen 2-0-ra nyert a sereghajtó és továbbra is nyeretlen Siófok vendégeként.

A hét közben a Sporting ellen háromgólos győzelmet arató Videoton FC játékosai Stopira nevével, és mezszámával ellátott pólóban vonultak a pályára, ezzel a gesztussal kívánva gyors felépülést az Európa Liga-meccsen sípcsonttörést szenvedett balhátvédnek. Az FTC rögtön a találkozó elején vezetést szerzett, mégpedig a Caneira kezezése után megítélt büntetőből. A gól után kiegyenlített mezőnyjáték folyt a pályán, a Ferencváros inkább kicsit visszahúzódott, de az szembetűnő volt, hogy a hazaiak nem találják a ritmust, sok hibával és idegesen játszanak. Paulo Sousa így hamar cserélt, és valamelyest átvariálta a hadrendet is. Hiába birtokolta többet a labdát a Videoton, a zöld-fehérek rengeteg szabálytalansággal tördelték a játékot, a fehérváriak gólhelyzetig sem jutottak az első félidőben.

Fordulás után a hazaiak járatták többet a labdát, a Fradi pedig szervezett futballal őrizte előnyét. A fehérváriak képtelenek voltak akcióból veszélyeztetni a kaput, csak a pontrúgásokkal dolgoztatták olykor Jovát. Aztán a játékrész derekán Paraiba buktatásáért büntetőhöz jutott a Vidi, és egyenlített is. Felélénkült a játék, ebből a vendégek jöttek ki jobban, és egy szerencsés góllal vezetést szereztek. Tíz perccel a találkozó vége előtt vihar miatt 15 perces kényszerszünet következett, a végjáték pedig már nem hozott változást. A hatodik és a hetedik csatáját a Ferencváros megérdemelten nyerte, és a két csapat ezzel helyet cserélt a tabellán. A Videoton negyedik mérkőzésén nem tudott nyerni, az FTC pedig ötödik meccsén maradt veretlen.

Siófokon az első félidő egyetlen ziccerét a házigazdák hagyták ki Horváth révén, míg a vendégeknek helyzet sem kellett a gólhoz: Kecskés szabálytalansága után Coulibaly büntetőjével vezetéshez jutottak. Fordulás után Rezes és Sidibe is gólt szerezhetett volna, ez végül Bódinak sikerült, aki el is döntötte a mérkőzést. A siófokiaknak a hátralévő időben már csak egy Zamostny-kapufára futotta. Horváth Károly vezetésével a balatoniak az utóbbi négy mérkőzésen veretlenek voltak a Debrecennel szemben, amely 2009 áprilisa óta először nyert újra.Videoton FC-Ferencváros 1-2 (0-1)
Székesfehérvár, 5616 néző. Jv.: Iványi
Videoton: Bozsovics - Brachi, Caneira, Vinicius, Hector - Tóth B. (Oliveira, 78.), Renato Neto (Mitrovic, 24.) - Gyurcsó, Kovács I., Haraszti (Nikolics, 67.) - Paraiba
Ferencváros: Jova - Alempijevics, Besics, Klein, Sváb - Gyömbér, Józsi - Somalia, Böde (Otten, 93.), Jenner (Orosz, 66.) - Ionescu (Csukics, 51.)
Gólszerzők: Nikolics (69., 11-esből), illetve Józsi (6., 11-esből), Böde (74.)

FGSZ Siófok - DVSC-TEVA 0-2 (0-1)

Siófok, 500 néző. Jv.: Radványi
Siófok: Kurucz - Mogyorósi, Fodor M., Deák, Fejes - Horváth B. (Dajic, 57.), Kecskés (Egerszegi, 46.), Gál A., Pál Sz. - Kiss M. (Sipos N., 75.) - Zamostny
DVSC: Verpecz - Bernáth, Simac, Mészáros, Korhut - Rezes (Spitzmüller, 81.), Varga J., Szakály P. (Kulcsár, 87.), Bódi (Dombi, 78.) - Coulibaly, Sidibe
Gólszerzők: Coulibaly (33., 11-esből), Bódi (62.)

Bakondi György
a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója, a Stratégiai Tanácsadó Testület tagja
Szép pluszban zárt Amerika

Vegyes mozgásokat láttunk ma a nemzetközi részvénypiacokon, Európában a befektetők a Fed tegnapi üzeneteit emésztették, miközben tovább dübörgött a gyorsjelentési szezon is, például Európa legnagyobb cége, a gyógyszergyártó Novo Nordisk, valamint a Shell is ma jelentett - mindkét cég megverte az elemzői profitvárakozásokat. A vezető amerikai indexek egy százalék körüli pluszban fejezték be a napot. Ezzel a mai napi izgalmaknak még nincs vége, hiszen az amerikai zárás után jelent majd az Apple is, amely jelenleg a világ második legértékesebb cége a Microsoft után.