372.06
65428.99
2024. április 17. szerda Rudolf

Izgalmas meccsen verte meg a Debrecen a Ferencvárost

A címvédő és BL-résztvevő Debrecen egy góllal legyőzte a vendég Ferencvárost a labdarúgó Soproni Liga 8. fordulójának mai mérkőzésén.

Óriási lendülettel kezdett a szerdán még Liverpoolban fellépett bajnoki címvédő Debrecen, ám két elpuskázott Feczesin-helyzet után egy pompás Ferenczi-fejessel a Ferencváros szerzett vezetést. Az első játékrész második felében inkább a mezőnyben folyt a játék, komoly helyzetek alig alakultak ki.

A szünet után újra a Loki szorongatott, aminek Szakály P. révén egyenlítés lett az eredménye. Az 57. percben a hetek óta visszafogottan játszó Oláh hibázott el egy kezezés miatt megadott 11-est. Egy védelmi hibát kihasználva mégis megszerezte a vezetést a nagy fölényben lévő DVSC, amely előnyét a lefújásig meg is tudta tartani. A találkozó érdekessége, hogy az utolsó fél percben a Ferencváros kapujába a Coulibalyt utolsó emberként letaglózó és ezért kiállított Megyeri helyett Shaw állt be.Debrecen-Ferencváros 2-1 (1-1)
Gólszerzők: Szakály (35.), Coulibaly (67.), illetve Ferenczi (20.)

MTK Budapest-Kaposvári Rákóczi 4-0 (1-0)
Gólszerzők: Lencse (44., 90.), Pátkai (57.), Könyves (92.)

Haladás-Kecskeméti TE 3-3 (1-0)
Gólszerzők: Lattenstein (32.), Nagy G. (50.), Kuttor (60.), illetve Csordás (48.), Yannick (56.), Bertus (68.)

Videoton FC-Paksi FC 3-0 (1-0)
Gólszerzők: Szakály D. (32., 83.), Nagy D. (66.)

Diósgyőri VTK-Budapest Honvéd 1-2 (0-1)
Gólszerzők: Milicic (90.), illetve Hrepka (7.), Macko (65., 11-esből)

Lombard FC Pápa-Vasas 4-1 (1-0)
Gólszerzők: Bali (28.), Bárányos (57.), Rebryk (68.), Mészáros (88.), illetve Divic (85.)

Újpest FC-Nyíregyháza Spartacus 3-1 (1-1)
Gólszerzők: Kabát (42., 55., utóbbit 11-esből), Rajczi (86.), illetve Goia (28.)

Győr-Zalaegerszeg 1-1 (0-0)
Gólszerzők: Babic (84.), illetve Szalai (62.)