A portugáliai Vila Real de Santo Antonio kórházában, szívrohamban szerdán elhunyt Kamila Skolimowska olimpiai bajnok kalapácsvetőnő. A 26 éves lengyel sportolónő 2000-ben, Sydney-ben 18 évesen nyert aranyérmet.
Egyelőre mindenki ódzkodik kimondani, hogy bármiféle tiltott szer használata szerepet játszhatott a váratlan és megdöbbentő halálban. Írni már írják különböző internetes fórumokon, ám nyilvánvalóan nem kellően megalapozott, biztos ismeretek alapján.
A lengyel atléták orvosa, Marek Prorok tüdőembóliára gyanakszik. A lengyel tvn24 hírportál szerint Maciej Petruczenko lengyel sportújságíró ellenben úgy tudja, a bajnoknőnek korábban légzési problémái is támadtak, mi több, jövő hétfőn kellett volna e tárgyban vizsgálatokon megjelennie.
Egy másik újságíró, Robert Malolepszy szerint, ha egy fiatal sportoló meghal, mindig előkerül a dopping kérdése is. Szerinte Skolimowskát rendszeresen vizsgálták, nagyon nehéz elképzelni, hogy valamiféle genetikai hiba játszhatott szerepet a tragédiájában.
A portugáliai Faróban ma este végzik el a boncolást.
Grönland: 180 fokos fordulat Donald Trump eredményes tárgyalásai nyomán





