Infostart.hu
eur:
352.63
usd:
308.33
bux:
139341
2026. június 22. hétfő Paulina

Az Újpest két futballistája Angliába szerződött

Az Újpest labdarúgó-csapatának két játékosa is Angliába szerződött: Kurucz Péter a Premier League-ben nyolcadik West Ham Unitedben, Lipták Zoltán pedig a másodosztályban huszonharmadik Southamptonban folytatja pályafutását.

A 20 éves Kurucz egyelőre fél évre kölcsönjátékosként került a londoni klubhoz, amely opciós joggal rendelkezik a játékjog megvásárlására. Amennyiben a West Ham él ezzel a jogával, további négy esztendőre szerződteti a magyar kapust.

A 24 éves Lipták hasonlóképpen kölcsönjátékosként igazol a "Szentekhez", akiknek a szerződés értelmében opciós joguk van a védő játékjogának megvásárlására. Ebben az esetben Lipták további két évig lenne a Southampton játékosa.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×