Infostart.hu
eur:
385.29
usd:
331.57
bux:
121674.33
2026. január 16. péntek Gusztáv

Május végén lesz A tánc fesztiválja Veszprémben

Május utolsó hetében négy napon át ad otthont Veszprém a kortárs táncművészeti fesztiválnak, a hagyományos produkciók mellett interaktív, beavató előadásokkal a kínálatban - közölte a rendezvény szervezője.

Krámer György koreográfus elmondta, hogy a 17. alkalommal meghirdetett fesztivál a kortárs magyar táncművészet legjelentősebb alkotásait mutatja be a közönségnek május 27. és 30. között.

Hozzátette: a négy nap alatt a korábbi évek meghívott táncosain kívül újdonságokra is lehet számítani A tánc fesztiválján, színpadra kerül például két beavatószínházi produkció is: Juhász Kata Társulat: Warm up című darabja és a Közép-Európa Táncszínház Horda 2 című előadása.

Olyan táncművészeket és csoportokat várunk az idei fesztiválra, akik az elmúlt néhány évben nem léptek fel A tánc fesztiválján, de korábban rendszeresen vendégei voltak a programnak és a nézők kedvenceiévé váltak - fogalmazott a koreográfus.

Láthatja a közönség mások mellett a Bozsik Yvette társulatot, a Frenák Pál Társulatot és Duda Éva együttesét is, utóbbi elsősorban a fiatal közönséget kívánja megszólítani. Először érkeznek a fesztiválra a Feledi Project tagjai és az Ajka-Padragkút Táncegyüttes is fellép - fejtette ki Krámer György, hozzátéve, hogy különlegességnek ígérkezik a jelenleg Barcelonában élő Ladányi Andrea Desperates című kétszemélyes produkciója.

Vándorfi László, a Pannon Várszínház igazgatója, a fesztivál szervezője elmondta, hogy bíznak a Nemzeti Kulturális Alaphoz benyújtott pályázatuk pozitív elbírálásában.

A fesztiválszervező arról is beszélt, hogy a fesztivál szellemiségét hivatott díjazni az általa és Krámer György által az ezredforduló tájékán alapított Post scriptum díj, melyet a tavalyi fesztiválon nyújtott teljesítménye alapján Blaskó Borbála táncművésznek ítéltek oda, a Forte Táncszínház A nagy füzet című előadásában nyújtott teljesítményéért.

Címlapról ajánljuk
Mukics Dániel: a legtöbb helyen nem szabad a jégre menni a tavainkon, folyóinkon

Mukics Dániel: a legtöbb helyen nem szabad a jégre menni a tavainkon, folyóinkon

Az életével játszik, aki sétálgat a Duna jegén. A hévégén is kitart a kemény fagy és sokan foglalkozhatnak azzal a gondolattal, hogy előveszik a korcsolyájukat és ellátogatnak valamelyik befagyott természetes vízhez, ehhez azonban előzetesen több dolgot tudni kell. Például a legnagyobb tavakon nem alakult ki ehhez elég vastag jég, máshol pedig néhány praktikát érdemes észben tartani.

Orbán Viktor péntek reggel: nőni fog a nyomás, hogy magyar fiatalok menjenek katonaként Ukrajnába

A Kossuth rádióban kezdett a miniszterelnök. Szerinte a hópróbát kiállta az ország, a hidegben a fűtéshez használt fa hiánya miatt nem halhat meg senki. Szólt még az Ukrajna-támogatási csomagról: az ukrán tónus „bicskanyitogató”, Brüsszel pedig „kitapos és kiprésel mindenkiből minden pénzt”, ehhez Magyarországgal szembeni követeléslista is társul, aminek elutasítására irányul a Nemzeti Petíció – mondta.
inforadio
ARÉNA
2026.01.16. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×