Infostart.hu
eur:
364.13
usd:
316.32
bux:
147365.12
2026. augusztus 3. hétfő Hermina

A gettóból a hollywoodi vörös szőnyegre

Néhány nappal ezelőtt még Mumbai 2,5 millió, nyomornegyedekben tengődő gyerekeihez hasonlóan ők is rongyokba öltözve mosakodtak a piszkos vízben, a vasárnapi Oscar-gálán már szmokingban és csillogó ruhában vonultak fel a vörös szőnyegen. Õk a nyolc aranyszobrocskával jutalmazott Gettómilliomos című film gyereksztárjai, akik a csillogás után visszatérnek a való indiai életbe.

A vasárnapi Oscar-díjkiosztó egyértelmű győztese a brit rendező, Danny Boyle filmje, a Slumdog Millionaire (Gettómilliomos) lett - és azok az indiai gyerekek, akik a film főszereplőinek fiatalkori szerepeit játsszák.

A gyerekek élete 180 fokos fordulatot vett azzal, hogy Danny Boyle kiemelte őket az indiai társadalom aljáról, Mumbai nyomornegyedeiből, ahol patkányok szaladgálnak az utcán és folyik a szennyvíz.

A film egy nyomornegyedben nevelkedett fiú, Jamal történetét meséli el, akinek bátyjával és egy kislánnyal (későbbi szerelmével) együtt sikerül elmenekülnie otthonról. Jamal később bejut a Legyen ön is milliomos! világhírű kvízműsorba, ahol az utolsó kérdésre is helyesen válaszol, így valódi milliomossá válik.

Az Oscar-gálára külön kis csoport érkezett a filmet képviselve. A valódi életben is nyomornegyedben élő utcagyerekek először félénken sétáltak a vörös szőnyegen, később már a sztárokat üldözték autogramokat kérve.

Danny Boyle és a film producere, Christian Colson elmondta: a harmincnapos forgatásért a gyerekszínészek háromszor annyi pénzt kaptak, mint a felnőtt indiaiak átlagkeresete, ám ennél konkrétabb összeget nem árultak el. Most az a kérdés, hogy mi lesz a Hollywood kedvenceivé vált gyerekszínészekkel, akiknek a díjkiosztó után csillogó ruháikat újra rongyokra kell cserélniük?

Annyi már biztos, hogy a film eddig 70 millió dollár bevételnél tart. Boyle a korábbi kritikákat félresöpörve tagadta, hogy a forgatáson kihasználták a gyerekeket, és hangsúlyozta: igyekeznek olyan megoldást találni, amellyel mindenki jól jár.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter Mészáros Lőrincnek üzent: „még nem késő”
energiatakarékosság

Magyar Péter Mészáros Lőrincnek üzent: „még nem késő”

A Mészáros Lőrinc tulajdonában lévő magyarországi izocukor gyár még nem reagált a kormány energiatakarékossági felhívására – tette szóvá a kormányfő legfrissebb videóbejelentkezésében.

Vízkorlátozásnál is megvan a kikapcsolási sorrend – szakember: 10-30 százalék fogyasztást otthon is meg lehet spórolni

A kórházak, szociális intézmények, gyermekintézmények kiemelt fogyasztók, így egy esetleges nagyobb vízkorlátozásnál a kikapcsolási sorrend legvégén lennének – erről beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában Csörnyei Géza, a Fővárosi Vízművek Zrt. vezérigazgatója, aki hangsúlyozta: a főváros ivóvízellátása nincs veszélyben, komolyak a tartalékok a vízbázisban.
inforadio
ARÉNA
2026.08.04. kedd, 18:00
Gerendai Károly
a Sziget Fesztivál főszervezője
Meredeken esik az olajár - Mit csinálnak a piacok?

Meredeken esik az olajár - Mit csinálnak a piacok?

Jó hangulattal indul a hét a tőzsdéken, miután Donald Trump idő előtt leállította a hétvégére tervezett Irán elleni csapásokat, a két fél pedig már tárgyalni fog a mai nap folyamán. Ennek hatására megnyugvás jeleit láthatjuk a piacokon: meredek esésben van az olajár, az európai tőzsdéken érdemi emelkedést láthattunk, és az USA-ban is jó a hangulat. A német DAX-index új történelmi csúcsra emelkedett, csakúgy mint a BUX index. Fontos ugyanakkor kiemelni, hogy rendkívül törékeny a hangulat a Közel-Keleten, ahogy pedig azt eddig is láthattuk, már egy-egy félhivatalos információ is képes érdemi mozgásokat kiváltani a piacokon.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×