Infostart.hu
eur:
388.03
usd:
329.53
bux:
0
2025. december 28. vasárnap Kamilla
Nyitókép: unsplash.com

Egy pakisztáni apa lelőtte a lányát a TikTok miatt

A család megpróbálta öngyilkosságnak beállítani a szörnyű tettet. Pakisztánban gyakoriak az úgynevezett „becsületgyilkosságok”, ez is egy lehetett ezek közül.

Lelőtte 16 éves lányát egy férfi az észak-pakisztáni Ravalpindiben, amiért az nem volt hajlandó törölni a TikTok-fiókját - jelentette be pénteken a helyi rendőrség, hozzátéve, hogy az apát elfogták.

A tájékoztatás szerint az áldozat családja igyekezett a bűncselekményt öngyilkosságnak beállítani.

Idén már jelentettek hasonló gyilkosságot az ország délnyugati részén lévő Beludzsisztánból is, ahol egy férfi azért ölette meg 14 éves lányát, mert a lány szerinte „illetlen tartalmakat” tett fel a videómegosztóra.

A konzervatív muszlim Pakisztánban gyakoriak az úgynevezett „becsületgyilkosságok”; a családok férfitagjai ezekben az esetekben úgy gondolják, joguk van nőrokonaikat megölni, ha azok szerintük vétenek a vallás vagy a helyi közösségek szabályai ellen.

Az ország hatóságai már többször tették egy időre elérhetetlenné a TikTokot, azzal vádolva az alkalmazást, hogy szexuális vagy LMBTQ tartalmakkal „erkölcstelen viselkedést” népszerűsít.

Címlapról ajánljuk
Túlélte az első vihart az örökös válságország

Túlélte az első vihart az örökös válságország

Argentína 2025-ben átfogó gazdaságpolitikai irányváltást hajtott végre: Javier Milei elnök a korábbi államközpontú modellről egy piacalapú rendszerre helyezte át a gazdaság intézményeit. Az intézkedésekkel az elnök a fiskális fegyelem megteremtését, a tartósan magas infláció letörését és a tőke- és árfolyamkorlátok fokozatos feloldását célozta. Ahogy egy ilyen mértékű reform esetén az várható volt, az évet nagy sikerek és kudarcok váltakozása jellemezte, a viszonylagos stabilitást pedig csak az Egyesült Államok politikai és pénzügyi támogatása és Milei október végi választási győzelme hozta el.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×