Infostart.hu
eur:
363.2
usd:
310.68
bux:
135394.18
2026. május 5. kedd Adrián, Györgyi
Pete Hegseth védelmi miniszter Donald Trump amerikai elnök kabinetjének első ülésén a washingtoni Fehér Házban 2025. február 26-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Bloomberg/Al Drago

Amerika nem nézi tétlenül a növekvő feszültséget a Közel-Keleten

Az Egyesült Államok kormánya engedélyt adott a távozásra a nem létfontosságú diplomáciai személyzetnek és a katonai személyzet családtagjainak a Közel-Kelet térségéből – közölte a külügyminisztérium és a védelmi minisztérium.

A külügyminisztérium közleménye szerint az Egyesült Államok bagdadi nagykövetsége esetében elrendelték a mindennapos működéshez nem szükséges személyzet távozását, míg Bahrein és Kuvait esetében önkéntes alapon engedélyt kaptak a távozásra a nagykövetségek nem létfontosságú alkalmazottai, valamint az amerikai diplomaták hozzátartozói.

Az Egyesült Államok hadseregének a térségért felelős parancsnoksága, a CENTCOM szerdán jelentette be, hogy Pete Hegseth védelmi miniszter felhatalmazást adott a térségben állomásozó amerikai katonai személyzet hozzátartozóinak önkéntes távozására. A parancsnokság „figyelemmel kíséri a Közel-Keleten növekvő feszültséget” – olvasható a tájékoztatásban.

Címlapról ajánljuk
Fodor Gábor az Arénában: hét ok vezetett a Fidesz súlyos vereségéhez

Fodor Gábor az Arénában: hét ok vezetett a Fidesz súlyos vereségéhez

Két fontos közülük: a rossz viszony az EU-val, és a választójogi törvény módosítása – de öt másik fontos tényezőt is megnevezett Fodor Gábor volt miniszter, a Közép-európai Rendszerváltást Kutató Intézet vezetője, aki az InfoRádió Aréna című műsorának vendége volt.
inforadio
ARÉNA
2026.05.05. kedd, 18:00
Szalai Máté
a Clingendael Intézet és a Budapesti Corvinus Egyetem kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×