Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
331.62
bux:
116510.12
2026. január 10. szombat Melánia
A closeup of a dimly lit prison holding cell door with gripping the bars - 3D render
Nyitókép: allanswart/Getty Images

19 ezer rab szabadult idő előtt az elmúlt hónapokban

Irakban az idén eddig 19 381 rabot engedtek szabadon egy új amnesztiatörvény keretében – közölték a közel-keleti ország igazságügyi hatóságai kedden.

A börtönök túlzsúfoltságán javítani hivatott jogszabály egyebek között az Iszlám Állam terrorszervezet azon tagjaira vonatkozik, akik nem követtek el gyilkosságot, illetve a korrupciós, a vagyon elleni és a kábítószer-kereskedelemmel összefüggő bűncselekmények elkövetőire.

A tájékoztatás szerint az amnesztiatörvénynek összességében 93 597 kedvezményezettje van, ideértve a távollétükben elítélteket, az óvadék ellenében szabadlábra helyezett embereket, illetve a végre még nem hajtott letartóztatási parancsok hatálya alá tartozókat.

Irak a büntetésvégrehajtási intézetek túlzsúfoltságával küzd. Az igazságügyi miniszter május elején arról számolt be, hogy az ország 31 börtönében mintegy 65 ezren raboskodnak annak ellenére, hogy a férőhelyek száma ennek nagyjából csak a fele.

Címlapról ajánljuk
Áram már mindenhol van, víz három helyen nincs - ülésezett az Operatív Törzs
hóhelyzet

Áram már mindenhol van, víz három helyen nincs - ülésezett az Operatív Törzs

Még mindig sok dolga van a mentőknek, és a szociális ellátó rendszerben dolgozóknak. Sok iskolában van tanítási szünet, 29-ben pedig online oktatás.

Öröm és kríziskezelés a hazai erdőkben – a kirándulóknak is üzentek a szakemberek

A havazás jót tett a hazai erdőknek, mert a hótakaró védi a növényeket a fagyok ellen – mondta az Mészáros Péter, a Pilisi Parkerdő Zrt. szóvivője az InfoRádióban. A vadgazdálkodásért felelős vadászok kríziskezelési üzemmódra tértek át az extrém hideg és a folyamatos havazás miatt, fontos a jól átgondolt etetés – hangsúlyozta Földvári Attila, az Országos Magyar Vadászkamara szóvivője.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
Kijev elhagyására szólítottak fel az ukránok, Meloni tárgyalna Putyinnal – Háborús híreink szombaton

Kijev elhagyására szólítottak fel az ukránok, Meloni tárgyalna Putyinnal – Háborús híreink szombaton

Szabályosan ünneplik az oroszok a ma hajnali, Ukrajna elleni kombinált rakétacsapást, az MK.ru vezető anyagként foglalkozik a témával – Jurij Knutov biztonságpolitikai szakértő bevonásával az okozott kár mértékét és az Oresnyik rakéta képességeit taglalják. Felszólította Kijev lakosságát a város polgármestere, Vitalij Klicskó arra, hogy ha módjukban áll, hagyják el a települést – írja az RBK. Azt hiszem, elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal a háborúról – hangoztatta Giorgia Meloni olasz miniszterelnök év eleji sajtótájékoztatóján pénteken. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×