Infostart.hu
eur:
364.63
usd:
310.96
bux:
133872.25
2026. április 27. hétfő Zita
Pingtung megye, 2016. augusztus 25.A tajvani hadsereg egyik F-16 Falcon típusú vadászbombázó repülőgépe a 32. alkalommal megrendezett Han Kuang (Kínai Dicsőség) fedőnevű hadgyakorlaton a dél-tajvani Pingtung megyében 2016. augusztus 25-én. (MTI/EPA/Ritchie B. Tongo)
Nyitókép: MTI/EPA/Ritchie B. Tongo

Jó darabig eltarthat még az ukrán pilóták kiképzése az F–16-osokra

Az amerikai védelmi minisztérium közlése szerint 2024 végére végezhetnek a kiképzéssel az első ukrán pilóták az F–16-os vadászgépekhez. – írja a Kyiv Independent. Bemondta Washington: eddigre állnak készen az ukrán F-16-osok pilótái, egy ideig fellélegezhetnek az oroszok

A 2023-as év egyik legfontosabb fejleménye az volt ukrán szempontból, hogy végre zöld utat kaptak a kritikus fontosságú amerikai gyártmányú F–16-os vadászgépek szállításához, de mivel ezek a járművek korábban nem álltak hadrendben a háború sújtotta országban, hosszú kiképzésnek kell megelőznie a tényleges bevetésüket – emlékeztet a Portfolio.

Az amerikai védelmi minisztérium szóvivője a csütörtöki napon azt közölte, hogy az Egyesült Államokban jelenleg F–16-os vadászrepülőgép-kiképzésen részt vevő ukrán pilóták várhatóan 2024 végére állhatnak készen a bevetésre. A Kyiv Independentnek nyilatkozva úgy fogalmazott: „szerintem valamikor még ebben az évben látni fogjuk, hogy ezek a pilóták végeznek”. Arra is felhívta figyelmet, hogy a kiképzési idő az előzetes tudásszinttől függően 5-8 hónapot vesz igénybe.

Az ukrán pilóták kiképzése egy arizonai bázison zajlik; az első bevetéseket szimulációs gyakorlatok előzik meg. Pat Ryder dandártábornok szavaiból az nem nem derült ki, hogy az októberben kezdődött program jelenleg hol tart.

Mindeközben csak becslések vannak arról, hogy mikor érkeznek meg az első F–16-osok Kijvebe, ukrán tisztségviselők számításai szerint nagyjából késő tavasszal lehet ez reális. A kiképzési programban számos európai ország vesz részt, a vadászgépeket eddig Hollandia és Norvégia ajánlott fel Ukrajnának – teszi hozzá a híroldal.

Címlapról ajánljuk
Törékeny a rendszer – számos oka van annak, hogy most gond van a kerozinnal

Törékeny a rendszer – számos oka van annak, hogy most gond van a kerozinnal

A modern világ egyik legbiztosabbnak hitt rendszere, a légi közlekedés, 2026-ra meglepően sérülékennyé vált Európában. Nem egy külső sokk, hanem egymásra rakódó politikai és gazdasági döntések vezettek oda, hogy egyes reptereken már az alapvető működés feltételei is hiányoznak. A kerozinhiány nem pusztán energiaellátási probléma, hanem egy mélyebb strukturális feszültség tünete. Egy olyan rendszeré, amelyet túl szűkre szabtak.
inforadio
ARÉNA
2026.04.27. hétfő, 18:00
Cseh Tibor András
a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara alelnöke
Választás 2026: a hétvégén felgyorsultak az események, Kósa Lajos nem ül be a parlamentbe

Választás 2026: a hétvégén felgyorsultak az események, Kósa Lajos nem ül be a parlamentbe

Orbán Viktor bejelentette, hogy nem veszi fel parlamenti mandátumát, de a Fidesz elnöki posztját megtartaná a párt kongresszusának támogatásával. Hasonló bejelentés Kósa Lajos alelnöktől is érkezett az este. A parlamenti frakció vezetését Gulyás Gergely veszi át, miközben a KDNP-ben is "generációváltás" indult: Semjén Zsolt, Latorcai János és Soltész Miklós szintén nem ülnek be az Országgyűlésbe. Kiderült, hogy Orbán Anita a külügyminiszteri poszt mellett miniszterelnök-helyettesi szerepet is betölt. A héten már 12 miniszter neve is nyilvánosságra került Magyar Péter leendő kormányában.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×