Infostart.hu
eur:
350.39
usd:
302.45
bux:
137602.78
2026. június 16. kedd Jusztin
Johnson & Johnson babahintőpor
Nyitókép: phoenix naturals

Rákkeltő lehet a babahintőpor, megszűnik a gyártás

A céggel szemben számos kártérítési per indult az USA-ban, mert a hintőpor állítólag rákot is okozhat.

A 444.hu arról tudósít, hogy súlyos döntést hozott a világ egyik legnagyobb kozmetikai cége. A Johnson & Johnson 130 év után módosítja egyik ikonikus terméke, a babahintőpor gyártását. Az eddig használt talkum helyett ezentúl kukoricakeményítő lesz a babapúder alapja. A cég két éve már csak ilyen babahintőport forgalmaz az USA-ban és Kanadában, de most az egész világra kiterjeszti a termék módosítását.

A J&J azért döntött így, mert óriási összegű kártérítési pereket indítottak ellene olyan nők, akik szerint a babahintőpor petefészekrákot okozott náluk. A talkumot ugyanis a földből bányásszák, és ennek során keveredhet bele bizonyos mennyiségű azbeszt is, ami viszont bizonyítottan rákkeltő anyag.

A portál azt írja: októberben a J&J létrehozott egy leányvállalatot, az LTL Managementet, amihez a talkummal kapcsolatos követeléseket rendelte. Később csődeljárás alá vonta, ami szüneteltette a folyamatban lévő pereket.

A csődbejelentés előtt 3,5 milliárd dollárnyi költség megfizetésére kötelezték a céget a különböző egyezségek és ítéletek nyomán. Az ügyek között volt olyan, amiben

22 nőnek több mint 2 milliárd dollárt ítéltek meg a leányvállalattal szemben

- olvashatjuk a 444.hu-n

Címlapról ajánljuk

Parlament: minden „ragad a mocsoktól”, bárhová nyúl a Külügyminisztériumban az új államtitkár

A Hungary Helps Programról, a honvédelmi miniszter vezérkari főnökként kapott "luxusvillájáról", a kórházi klímákról, valamint a visszaható hatályú jogalkotásról is kérdezték a képviselők a kormány tagjait az azonnali kérdések és válaszok órájában az Országgyűlés ülésén hétfő este.
Védett benzinár: az utolsókat rúgja a rendszer?

Védett benzinár: az utolsókat rúgja a rendszer?

A közel-keleti békehírre nagyot esett az olaj ára, miközben a forint is látványosan erősödött, vagyis éppen az a két piaci feltétel javult egyszerre, amelyhez a kormányzat korábban a védett üzemanyagáras rendszer kivezetését kötötte. A magyar autósok ebből egyelőre nem éreznek közvetlen árcsökkenést a kutakon, a piaci szereplők számára viszont kulcskérdés, hogy mekkorára zsugorodik a rögzített árak és a tényleges beszerzési árak közötti különbség. Ha a mostani olajpiaci fordulat tartósnak bizonyul, akkor a védett benzináras rendszer akár az utolsó szakaszába is léphet – igaz, Trump békéjét egyelőre érdemes óvatosan kezelni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×