Infostart.hu
eur:
354.02
usd:
310.44
bux:
139916.86
2026. június 26. péntek János, Pál
Munkások tisztítják a falat egy kijevi aluljáróban 2020. május 22-én, a koronavírus-járvány idején. Ukrajnában továbbra sem lassul a koronavírus-fertőzés terjedése, de ettől a naptól kezdve a régiók megkezdhetik a korlátozások enyhítését, attól függően, hogy az adott térségben hány fertőzött van.
Nyitókép: MTI/EPA/Szerhij Dolzsenko

Meghosszabbíthatják a karantént Ukrajnában

Enyhe mértékű lassulást mutat Ukrajnában a koronavírus-fertőzés terjedése, az elmúlt napban újabb 638 új beteget regisztráltak - derült ki Makszim Sztepanov egészségügy-miniszter tájékoztatójából.

A tárcavezető által közölt adatok alapján a járvány kitörése óta az új esetekkel együtt eddig 54 ezer 771 fertőzöttet azonosítottak az országban. Az elhunytak száma 14 újabb halálesettel 1412-re nőtt, míg eddig 27 ezer 154-en gyógyultak meg, közülük 651-en az elmúlt napban. Az aktív beteg száma jelenleg 26 ezer 205.

Az egészségügyi dolgozók körében az eddig azonosított betegek száma már elérte a 7499-et.

A legtöbb új megbetegedést ismét az ország legfertőzöttebb régiójából, a nyugat-ukrajnai Lviv megyéből jelentették előző nap, 147-et, továbbá a fővárosból, Kijevből - amely Ukrajna második legfertőzöttebb területe jelenleg -, 112-őt, Kárpátaljáról pedig 67-et.

Kárpátalja megyében a helyi kormányzóság közlése szerint a koronavírusos betegek fogadására második, illetve harmadik hullámban megnyitott kórházakban az ágyak leterheltsége csaknem elérte a 90 százalékot. Ezekben az egészségügyi intézményekben június 18-án tették lehetővé a Covid-19-betegek fogadását. A kormányzóság magyarázata szerint a kórházak telítettségének oka, hogy az elmúlt három hétben a megyében intenzíven növekedett a fertőzöttek száma.

Kárpátalján eddig 4055 fertőzöttet regisztráltak, közülük 140-en haltak meg és 1301-en győzték le a kórt.

A járvány kezdete óta Ukrajnában eddig 813 ezer 396 laboratóriumi, úgynevezett PCR-tesztet végeztek el.

Közben a Szevodnya című lap az egészségügyi minisztériumtól származó, nem megnevezett forrásra hivatkozva azt írta, hogy a tárcánál fontolgatják az országos karantén meghosszabbítását újabb két héttel, azaz augusztus közepéig, mert ennyi a vírus lappangási ideje. Azt is elmondta, hogy az általánosan, minden régióra vonatkozó korlátozások közül a hatékonynak bizonyultakat, mint a távolságtarást és a közösségi közlekedési eszközökre vonatkozó szabályokat fenntartják, a hatástalan korlátozásokat viszont visszavonják.

Ukrajnában március 3-án regisztrálták az első fertőzöttet Csernyivci megyében. Két hétre rá vezették be az országos karantént, május 22-től július végéig pedig úgynevezett adaptív karantén van érvényben, ami azt jelenti, hogy a helyi hatóságok önállóan dönthetnek a korlátozások enyhítéséről vagy szigorításáról.

Közben a dél-ukrajnai Odesszában a városvezetés hétfőn úgy döntött, hogy keddtől szigorít a helyi karanténszabályokon: éjjel 11 órától reggel 7 óráig megtiltotta minden szórakoztató egység, beleértve az éttermek, bárok és éjszakai klubok működését.

Címlapról ajánljuk
Hogy lesz tényleg olcsóbb a gyümölcs és a zöldség? Magyar Péter szerint „top prioritás”

Hogy lesz tényleg olcsóbb a gyümölcs és a zöldség? Magyar Péter szerint „top prioritás”

A kormány továbbra is azt tervezi, hogy 27 százalékról 5-re csökkenti a zöldség és a gyümölcs általános forgalmi adóját – erősítette meg Magyar Péter miniszterelnök az InfoRádió kérdésére válaszolva, erről a szakmának is megvan a véleménye.

Itt a mai térkép: 38 fok is lehet, az ország nagy részén már másodfokú riasztás van érvényben

A friss előrejelzések szerint még jobban rákapcsol a forróság, az Alföldön hétfőn és kedden 42, akár 43 fok sem kizárt. Pénteken a legmagasabb nappali hőmérséklet 33 és 38 fok között alakul. Késő estére általában 23 és 28 fok közé hűl le a levegő.
inforadio
ARÉNA
2026.06.26. péntek, 18:00
Gaál Áron
a HungaroMet Zrt. időjárás-előrejelző osztályának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×