Infostart.hu
eur:
365.43
usd:
315.49
bux:
148696.72
2026. augusztus 19. szerda Huba

Meghalt a világ legidősebb férfija

Elhunyt a világ legidősebb férfija, a japán Nonaka Maszazót 113 éves korában vasárnap reggel érte a halál otthonában - közölte családja.

Nonaka a Hokkaido szigetén lévő Asoróban született 1905. július 25-én, abban az évben, amikor Albert Einstein közzétette relativitáselméletét.

"Megrázott minket e nagy öregnek a halála. Tegnap még jól volt, úgy ment el, hogy semmi nyűgöt nem okozott családunknak" - mondta unokája, Juko.

A férfit, akinek családja egy termálforrás melletti vendégfogadót működtet már négy nemzedék óta, tavaly nyilvánította a Guinness-rekordok a világ legöregebb férfijának.

Ugyan kerekesszékbe kényszerült, de mindent elvégzett maga körül. Étkezések után szeretett valami édességet fogyasztani, újságot olvasott, televíziózott, és hetente egyszer magas is megfürdött a meleg forrásban. Felesége, akivel két fia és három lánya volt, 1992-ben halt meg a család szerint.

Címlapról ajánljuk
Kós Hubert: olyan fájdalmat éreztem, mint még soha, de jó teszt volt

Kós Hubert: olyan fájdalmat éreztem, mint még soha, de jó teszt volt

Sokat kivett a világcsúcs-kísérlet Kós Hubertből 200 méter háton a párizsi úszó Európa-bajnokságon, és bár a rekordra még várnia kell, három aranyéremmel zárta a kontinensviadal, fő száma mellett 200 vegyesen és a 4-szer 100-as gyorsváltó tagjaként is dobogó tetejére állhatott. Az olimpiai és világbajnok hazatérése után a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren nyilatkozott az InfoRádiónak.
inforadio
ARÉNA
2026.08.19. szerda, 18:00
Müller Veronika
professzor, egyetemi tanár, a Pulmonológiai Klinika igazgatója
Eséssel zártak az amerikai tőzsdék, a Nasdaq teljesített a leggyengébben

Eséssel zártak az amerikai tőzsdék, a Nasdaq teljesített a leggyengébben

Negatív hangulat uralta kedden a világ tőzsdéit: a magyar piac a nemzetközi trendekkel összhangban eséssel zárt, és a vezető európai részvényindexek többsége is mínuszban fejezte be a kereskedést. Budapesten valamennyi nagypapír gyengült, közülük a Mol teljesített a legrosszabbul. Európában különösen a technológiai részvények kerültek nyomás alá, miközben az olajipari cégeket támogatta a nyersolaj drágulása. A rossz hangulat az Egyesült Államokban is folytatódott.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×