Infostart.hu
eur:
389.61
usd:
338.51
bux:
121718.08
2026. március 27. péntek Hajnalka

Putyin óva intette Netanjahut a szíriai helyzetet destabilizáló cselekedetektől

Vlagyimir Putyin orosz elnök felszólította Benjámin Netanjahut az izraeli miniszterelnökkel szerdán folytatott telefonbeszélgetésében, hogy tartózkodjon a szíriai helyzetet destabilizáló cselekedetektől - közölte a Kreml sajtóirodája.

Az orosz elnöki hivatal közlése szerint a két vezető izraeli kezdeményezésre mindenekelőtt a szíriai konfliktusról egyeztetett, megvitatva a Homsz tartományban fekvő, T-4-es szíriai légibázis elleni izraeli légicsapást.

Putyin hangsúlyozta a szíriai szuverenitás tiszteletben tartásának alapvető fontosságát. Felszólította Netanjahut arra, hogy tartózkodjon az olyan lépésektől, amelyek elmélyítenék a szíriai konfliktust és veszélyeztetnék az ország biztonságát.

Izrael április 9-én rakétatámadást hajtott végre a Homsz tartományban fekvő szíriai támaszpont ellen. Az orosz védelmi tárca állítása szerint két izraeli F-15-ös nyolc rakétát lőtt ki a bázisra, amelyek közül ötöt megsemmisített a szíriai légvédelem. A Szíria-szerte kiterjedt aktivistahálózattal rendelkező Emberi Jogok Szíriai Megfigyelőközpontja (OSDH) nevű szervezet úgy tudja, 14 ember halt meg, köztük - a Tasznim félhivatalos iráni hírügynökség jelentése szerint - a szíriai hadsereg oldalán harcoló hét iráni katona.

A légicsapás röviddel azt követően történt, hogy vegyifegyver-támadásról jelentek meg értesülések a kelet-gútai Dúma városából.

Címlapról ajánljuk
Repedések a jólétben – 20 jel, hogy ez a Németország már nem az a Németország

Repedések a jólétben – 20 jel, hogy ez a Németország már nem az a Németország

Németország hosszú ideig a kiszámíthatóság országa volt. Stabil árak, erős ipar, növekvő életszínvonal. 2019 óta azonban egy új korszak kezdődött, amelyben ezek az alapok meginogtak. A változás nem egyetlen válság eredménye, hanem több, egymást erősítő folyamat következménye. Ez a cikk húsz konkrét példán keresztül mutatja meg, hogyan változik meg egy gazdasági nagyhatalom.

Dulakodás Orbán Viktor beszéde alatt Győrben, forrósodik a kampány

Győrben már a beszéd előtt elszabadultak az indulatok. Az egymásnak feszülő kormánypárti és ellenzéki csoportok között dulakodások alakultak ki, transzparenseket téptek ki egymás kezéből, miközben a skandálások és sértő bekiabálások egyre erősödtek.
inforadio
ARÉNA
2026.03.30. hétfő, 18:00
Nagy Dávid
a Magyar Kétfarkú Kutya Párt pártigazgatója, választási listavezetője
Elromlott a hangulat: korrekciós fázisba ért a Dow, nagy mozgások a magyar tőzsdén

Elromlott a hangulat: korrekciós fázisba ért a Dow, nagy mozgások a magyar tőzsdén

Folytatódott a volatilis kereskedés csütörtökön az amerikai tőzsdéken, a vezető indexek jelentős csökkenésekkel zártak és az olajpiacon is voltak mozgások, ma reggel azonban Ázsiában felemás volt a hangulat és az európai részvénypiacok is vegyesen nyitottak. A délelőtt folyamán azonban lefordultak az európai tőzsdék, esik a BUX is, különösen a 4iG, az Appeninn és az Opus árfolyama. Az ellentmondásos nyilatkozatok Irán és az Egyesült Államok részéről fokozzák a bizonytalanságot, Donald Trump tíz napra felfüggesztette az iráni energetikai infrastruktúra elleni támadásokat, de ez nem sokáig segített a hangulaton, az amerikai tőzsdék pénteken jelentősebb esésekkel kezdték a napot, a Nasdaq 100 és a Dow index már korrekciós fázisba ért. Az olajár kissé emelkedik, akárcsak az aranyár.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×