Infostart.hu
eur:
382.28
usd:
323.39
bux:
125061.81
2026. január 24. szombat Timót

Az Adria felé fordulhat a migrációs útvonal

Az Adria felé terelheti a migránsokat a macedón-görög határ lezárása, az új útvonal megjelenése komoly problémákat okozhatna Horvátország számára a nyári turisztikai szezonban - írta a Vecernji List.

A horvát napilap cikke arra figyelmeztet, mivel a török-görög határ lezárása láthatólag sikertelen volt, és egyre valószínűbb hogy az unió segít Macedóniának déli határszakasza lezárásában, ezért a migránsok várhatóan más útvonal felé, az Adriai-tenger irányába veszik majd az irányt.

A Vecernji List elemzőkre hivatkozva azt írja, a menekültek vélhetően Albániába mennek majd, ahonnan szárazföldön, Montenegrón keresztül vagy az Adriai-tengeren át folytatnák útjukat Horvátországba.

A lap cikke szerint a menekültek a tavasz beköszöntével, illetve a nyárra eláraszthatják a dél-dalmáciai dubrovniki régiót. Innen vagy szárazföldi úton próbálhatnak majd Szlovénián át nyugatra jutni, vagy már Albániából az Adriai-tengeren igyekeznek tovább utazni Olaszországa.

A zágrábi belügyminisztérium adatai szerint a magyar-szerb zöldhatár tavaly szeptemberi lezárása óta Horvátországban mintegy 625 ezer illegális bevándorlót vettek nyilvántartásba. Közben az Europol arra figyelmeztet, tízezer, kísérő nélkül a közösség területére érkezett fiatalnak veszett nyoma az elmúlt két évben. Félő, hogy ezek a fiatalok közül sokan emberkereskedők fogságába estek.

"Mi azt mondjuk, hogy az említett számú kiskorú hollétéről semmilyen információval sem rendelkezünk, tulajdonképpen - ahogy mások találóan mondták - elvesztek a rendszerben. Aggodalomra ad okoz, hogy nem tudunk ezen fiatalokról semmit. Tisztában vagyunk vele, hogy vannak bűnözői csoportok, akik a hozzájuk hasonló gyerekeket elfogják, és saját céljaikra használják fel"- figyelmeztetett a Euronews összeállításában Brian Donald, az unió közös bűnüldözési ügynökségének egyik vezetője.

Hanganyag: Király István Dániel

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×