Infostart.hu
eur:
363.81
usd:
310.87
bux:
0
2026. augusztus 21. péntek Hajna, Sámuel

Schmitt Pál felszólalt az ENSZ-ben

A nem fertőző betegségek jelentik ma legfőbb fenyegetést az emberi egészségre és a fenntartható fejlődésre, ezért Magyarország erősen elkötelezett amellett, hogy hozzájáruljon az ellenük folytatott harchoz - jelentette ki hétfőn New Yorkban Schmitt Pál köztársasági elnök az ENSZ 66. Közgyűlésének nyitónapján, a nem fertőző betegségekről mind a 193 tagállam vezetőinek részvételével megrendezett tanácskozáson.

Az államfő elismerte, hogy miközben Magyarország sikeres a fertőző betegségek ellen harcban, a lakosság egészségtelen életmódjának befolyásolásának terén még nem sikerült elérni a kívánt áttörést. Schmitt Pál ugyanakkor figyelemre méltónak nevezte a nem fertőző betegségek elleni átfogó programok területén elért eredményeket. Hangsúlyozta, hogy a magyarok a világ minden részéről érkezett diákok és szakemberek oktatása és képzése révén régóta és sikerrel osztják meg az ezen a téren szerzett ismereteiket.

"Tapasztalatokat szereztünk abban, hogy az egészségügyi szektorban hogyan tervezzünk meg és hajtsunk végre a helyi igényekhez és a források szűkösségéhez igazított programokat, biztosítva azok fenntarthatóságát" - mondta Schmitt Pál.

A magyar államfő hangsúlyozta, a kórházközpontú modellel szemben innovatív, átfogó, a megelőzést, a korai felismerést és az ellenőrzést egyesítő módszerek alkalmazására kell áthelyezni a hangsúlyt. Mint mondta, a fenntartható társadalmi-gazdasági növekedés szerves részeként égető szükség van a megelőzés terén végrehajtandó beruházásokra. Rámutatott, hogy Magyarország igazodik az Európai Unió által kifejtett állásponthoz.

Schmitt Pál kijelentette: sportemberként tudja, hogy az álmok beteljesítéséhez, az aranyérem eléréséhez és a mérkőzés megnyeréséhez nemcsak a célt kell kitűzni, de hosszú távú, átfogó stratégiát kell kialakítani, amelyet akciótervekre lebontva, mindennapi nehéz munkával lehet elérni.

"Megnyerni a globális játszmát a nem fertőző betegségek ellen - ez kell hogy legyen a közös célunk, és nem érhetjük be kevesebbel. Biztos vagyok, hogy képesek leszünk rá, ha egyesítjük erőinket" - mondta Schmitt Pál.

A köztársasági elnök, aki látogatása során megkülönböztetett figyelmet fordít arra, hogy előmozdítsa Magyarország tagságának ügyét az ENSZ Biztonsági Tanácsában, megbeszélést folytatott Cisse Mariam Kaidamával, Mali miniszterelnökével, majd részt vett Karibi Közösség és Közös Piac (CARICOM) állam- és kormányfőinek munkaebédjén.

Az államfő, aki a nap folyamán a nem fertőző betegségekről folytatott tanácskozás egyik kerekasztalának társelnöke lesz, helyi idő szerint hétfőn este - Martonyi János külügyminiszter kíséretében - megbeszélést folytat Ban Ki Mun ENSZ-főtitkárral.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
Hogyan legyen magyar bérlakásrendszer befektetők nélkül?

Hogyan legyen magyar bérlakásrendszer befektetők nélkül?

A magyar bérlakáspiac egyik legfontosabb strukturális problémája a hosszú távú intézményi tőke és az azt befogadni képes professzionális üzemeltetési platformok hiánya. A cikk egy állami tőkével létrehozott, kereskedelmi szemléletű Lakhatási Társaság koncepcióját vázolja fel, amely tőkejuttatással, koordinációval és kockázattranszformációval segítené egy működő intézményi lakhatási piac kialakulását Magyarországon. A bérlakáspiac kiemelt témája lesz a Portfolio Property Investment Forum ingatlanpiaci konferenciájának, érdemes velünk tartani.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×