Infostart.hu
eur:
363.3
usd:
314.94
bux:
150022.25
2026. augusztus 14. péntek Marcell

Mérgező vegyi anyagot szállító hajót foglaltak el a kalózok

Fagyállóhoz használt mérgező anyagot szállító hajót kerítettek hatalmukba kalózok és foglyul ejtették a hajó 19 kínai tengerészét Szomália északi csücskénél.

A szingapúri zászló alatt hajózó Golden Blessinget hétfőn rabolták el a kalózok az Ádeni-öbölben, a kalózkodás ellen fellépő szövetséges hadihajók által ellenőrzött útvonalon - közölte Per Klingvall alezredes, az Európai Unió uniós kalózellenes haditengerészeti missziójának szóvivője.

A szóvivő elmondta: a jelentések szerint mind a 19 tengerész sértetlen. A 14 ezer tonnás tartályhajó etilénglikolt szállított Szaúd-Arábiából Indiába, amikor a kalózok a szomáliai partoktól mintegy 95 kilométerre a hatalmukba kerítették, majd a hajóval Szomália felé indultak.

A kalózok ritkán rabolják el vagy rongálják meg a hajók rakományát, helyette inkább dollármilliókra rúgó váltságdíj fejében túszként tartják fogva a legénységet.

2008-ban kalózok egy ukrán hajót raboltak el, fedélzetén harckocsikkal és könnyű fegyverekkel, amelyet később 3,2 millió dolláros váltságdíj fejében elengedtek.

Címlapról ajánljuk
Ez már nem csak a hajósok problémája: mindenkit érinthet a Duna drámai vízszintje

Ez már nem csak a hajósok problémája: mindenkit érinthet a Duna drámai vízszintje

Minden európai folyón gondot okoz az alacsony vízállás, az áruszállítás szempontjából fontos Rajna és Duna legnagyobb részén gyakorlatilag ellehetetlenült a teherhajózás – mondta el az InfoRádióban a Magyar Belvízi Fuvarozók Szövetségének elnöke. Bencsik Attila hangsúlyozta: csak azokon a folyószakaszokon tudnak közlekedni a hajók, ahol vízlépcsőt építettek.
inforadio
ARÉNA
2026.08.14. péntek, 18:00
Major Róbert
rendőr ezredes, egyetemi docens, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem RTK Közbiztonsági Tanszékének vezetője
Lángokban a legnagyobb dunai kikötő, Zelenszkij egy titokzatos tervről beszélt - Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Lángokban a legnagyobb dunai kikötő, Zelenszkij egy titokzatos tervről beszélt - Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Az éjszaka folyamán Oroszország támadást hajtott végre az izmajili kikötő területén Odessza megyében, károkat és tüzet okozva - közölték az ukrán hatóságok a Reuters szerint. A román határ közelében fekvő Izmajilben található Ukrajna legnagyobb Duna menti kikötője, amely gabonát és egyéb árukat kezel. Kijevnek és a nemzetközi partnereinek van egy közös terve arra, hogy Moszkvát a háború befejezésére kényszerítsék - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán államfő tegnap. Zelenszkij szerint a terv a Vlagyimir Putyin orosz elnökre nehezedő nyomáson alapszik - írja a Kyiv Independent. Cikkünk folyamatosan frissül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×