Infostart.hu
eur:
385.63
usd:
330.8
bux:
122151.69
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén

Dubaji gyilkosság: újabb 15 gyanúsított

Tizenöt újabb gyanúsítottat azonosítottak a dubaji hatóságok Mahmúd al-Mabhúh Hamász-parancsnok meggyilkolása ügyében, és számos gyanúsított ugyanannak a banknak a hitelkártyáját használta - jelentette szerdán az al-Arabíja hírtelevízió.

Az új gyanúsítottak közül hatnak brit, három-háromnak pedig ír, francia és ausztrál papírjai voltak. Öt nő van köztük. Hongkongból és hat európai városból érkeztek Dubajba. A már összesen 26 gyanúsított közül 14-en ugyanannak a banknak a hitelkártyáit használták. A nyomozásban segítséget nyújtó baráti országok jelezték, hogy ezek az útlevelek hamisak - közölte a tv egy rendőrségi közleményre hivatkozva.

A Hamász palesztin iszlamista szervezet katonai szárnyának egyik parancsnokát egy dubaji luxusszállodában ölték meg január 20-án. Az emírség rendőrsége majdnem teljesen bizonyos benne, hogy egy izraeli kommandó végzett vele. Jeruzsálemben azt ismételgetik, hogy erre nincs semmilyen bizonyíték. Az Európai Unió külügyminiszterei élesen elítélték, hogy több tagország hamis útlevelét használták a likvidáláshoz, de Izraelt nem nevezték néven.

Címlapról ajánljuk
Robert Fico az amerikai atomalkuval egyensúlyoz a nagyhatalmak között

Robert Fico az amerikai atomalkuval egyensúlyoz a nagyhatalmak között

Robert Fico szlovák miniszterelnök a hétvégén az Egyesült Államokban járt, ahol kulcsfontosságú megállapodást írt alá Szlovákia jövőbeli energiaellátásáról, majd személyesen tárgyalt Donald Trump amerikai elnökkel Floridában. A látogatás középpontjában az új szlovák atomerőműblokk megépítése, a szuverén külpolitika és a nagyhatalmakkal való egyensúlyozás állt.
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
Nagy bejelentést tett a Mol, mutatjuk a piaci reakciót

Nagy bejelentést tett a Mol, mutatjuk a piaci reakciót

Jelentős esésekkel indul a hét az európai tőzsdéken, miután hétvégén Donald Trump vámokkal fenyegette meg azokat az európai országokat, amelyek az útjába állnak Grönland megszerzésében. A német és a francia tőzsde 1 százalék feletti mínuszban áll és az ázsiai részvénypiacokon is többségében eséseket lehetett reggel látni, itt egy kínai GDP-adat is mozgatta a hangulatot. A kockázatkerülés érződik a nyersanyagpiacokon és a kriptovalutáknál, az arany és az ezüst új csúcsra ment, a bitcoin és az ether viszont jelentősebb esést mutat. Az amerikai tőzsdéken ma nincs kereskedés Martin Luther King napja miatt, így innen nem érkezik ma iránymutatás. A héten a világ szeme Davoson van, ma kezdődik a Világgazdasági Fórum, itthon pedig a Mollal kapcsolatban érkeztek hírek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×