Infostart.hu
eur:
361.11
usd:
313.16
bux:
149084.47
2026. augusztus 4. kedd Dominika, Domonkos

Guantánamói fogoly érkezett Belgiumba

Médiainformáció szerint megérkezett Belgiumba a Kuba szigetén működő, felszámolásra ítélt guantánamói tábor egyik volt foglya. A külügyminisztérium szóvivője nem erősítette meg az értesülést.

Közben a spanyol kormány közölte: José Luis Zapatero miniszterelnök kedden a washingtoni Fehér Házban tárgyal Barack Obama amerikai elnökkel, és a megbeszélésen feltehetően véglegesítik három guantánamói fogoly spanyolországi befogadásáról szóló kétoldalú megállapodást. Az amerikai elnök szeretné, ha 2010 elejéig felszámolnák a sokat bírált tábort, de a volt foglyok elhelyezése nehezen halad.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: a következő 2-3 napot át kell vészelni

Magyar Péter: a következő 2-3 napot át kell vészelni

A következő 48 órát nevezte a legnehezebb időszaknak kedd esti Facebook-videójában Magyar Péter, aki több intézkedést is bejelentett a rendkívüli energiahelyzet miatt. A miniszterelnök idézte az időjárás-előrejelzést, amely szerint pénteken egy hidegfront hozhat enyhülést.

Afrikai–spanyol tömeges migrációs incidens: a kutató szerint rengetegen „buliból” törtek át

Ceutában, a spanyol–marokkói határ egyik legfontosabb pontján újra kiéleződött a migrációs helyzet. Mi áll a háttérben, és milyen következményei lehetnek az eseményeknek? Erről kérdezte az InfoRádió Sayfo Omart, a Migrációkutató Intézet kutatásvezetőjét.
inforadio
ARÉNA
2026.08.05. szerda, 18:00
Bóka János
a Fidesz parlamenti frakciójának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×