Infostart.hu
eur:
364.52
usd:
316.16
bux:
146688.57
2026. augusztus 2. vasárnap Lehel

Szigorították a biztonsági intézkedéseket Pekingben

A tavalyi pekingi olimpiai játékok idején alkalmazott biztonsági intézkedéseket vezettek be a kínai fővárosban öt héttel a népköztársaság megalapításának 60. évfordulója előtt - írta a China Daily című angol nyelvű kínai lap

Hétezerrel több terrorelhárítót és rendőrt vezényeltek az utcákra, több ezer fős biztonsági erő felügyeli Peking stratégiai jelentőséggel bíró hídjait, illetve közútjait és vasútvonalait.

A tavaly nyári olimpia idejéhez hasonlóan a hétvége óta ismét több száz ponton útlezárásokat hoztak létre, ahol igazoltatják az autósokat. Szigorították a biztonsági intézkedéseket a metróhálózatban és a Tienanmen téren is. A hatóságok arra kérik a taxisokat, hogy jelentsék a "gyanús" utasokat, a benzinkutakat pedig felszólították, hogy fokozott körültekintéssel árusítsanak kannás üzemanyagot. Ezenfelül 800 ezer önkéntest is mozgósítanak a gyanús idegenek kiszűrése érdekében.

A China Daily jelentése szerint kínai szakértők úgy vélik, hogy az október 1-jei nemzeti ünnepet "elsősorban belső, nem pedig külső" veszély fenyegeti.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Tízből négy magyar nem tudott kifizetni egy egyhetes nyaralást sem

Tízből négy magyar nem tudott kifizetni egy egyhetes nyaralást sem

2025-ben az Európai Unió 16 éves vagy annál idősebb lakosságának 27,5 százaléka nem engedhette meg magának az egyhetes, otthonától távol töltött éves üdülést. A magyar arány ennél jóval rosszabb, közel 40 százalék, és ezzel az ország a rangsor rosszabbik végén, a képzeletbeli dobogó harmadik fokán áll. A hosszabb idősor ugyanakkor érdemi javulást mutat: 2010-hez és 2015-höz képest is jelentősen csökkent azok aránya, akiknek anyagi okból nem fért bele egy egyhetes üdülés.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×