Infostart.hu
eur:
384.91
usd:
328.67
bux:
121282.66
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén

A szlovák államfő másodszorra sem írta alá a közoktatási törvényt

Szlovákiában másodszor sem írta alá Ivan Gasparovic a módosított közoktatási törvényt, amely lehetővé teszi, hogy a nemzetiségi tankönyvekben először a kisebbség anyanyelvén, majd zárójelben szlovákul tüntessék fel a földrajzi neveket.

Az államfő mostani döntése már nem akadálya annak, hogy a törvény április elsején életbe lépjen. A szlovák köztársasági elnöki iroda közlése szerint Ivan Gasparovic kitart korábbi álláspontja mellett.

Az államfő decemberben arra hivatkozva utasította el a jogszabály aláírását, hogy az ellentétes az alkotmány azon részével, amely Szlovákiát jogállamnak minősíti, és néhány szakasza a térképészeti és az államnyelvtörvény alapján is kifogásolható.

A magyarellenességéről ismert, Jan Slota vezette, koalíciós Szlovák Nemzeti Párt frakcióvezetője jelezte: az Alkotmánybíróság előtt támadják meg a módosított oktatásügyi törvényt.

Címlapról ajánljuk
Agrárkamara: a Mercosur-megállapodás csak az egyik tragédia, amely a mezőgazdaságra zúdul

Agrárkamara: a Mercosur-megállapodás csak az egyik tragédia, amely a mezőgazdaságra zúdul

Cseh Tibor, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara külügyekért felelős alelnöke az InfoRádióban kedden elmondta, egy hete még semmi esélyt nem adott volna, hogy a gazdák nyomásgyakorlása eredményt hoz, de egy hét alatt jelentős változás történt az európai közvéleményben.

Formálódik Donald Trump béketanácsa – és az is, kik akarnak részt venni benne

Az amerikai elnök 60 országot hívott meg a gázai béketanácsba, de állandó tagságot csak bizonyos feltételekkel lehet kapni. A kazah, az üzbég és a fehérorosz elnök mellett Orbán Viktor is üdvözölte a kezdeményezést, Oroszország, Lengyelország és Izrael még kivár, a francia államfő viszont egyértelműen közölte, hogy a jelenlegi feltételekkel nem csatlakoznak a testülethez.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×