Infostart.hu
eur:
359.52
usd:
316.12
bux:
144183.93
2026. július 28. kedd Szabolcs

Eredménytelen volt a hajtóvadászat

Eredmény nélkül zárult a háborús bűnökkel vádolt Ratko Mladic elfogására indított rendőri akció.

A boszniai szerb rendőrség szóvivője közölte, hogy a volt hadseregparancsnok hollétéről szóló hírszerzési információk pontatlannak bizonyultak.

Az akció során a különleges alakulatok több mint 300 katonai létesítményt és polgári célú épületet kutattak át.

Ratko Mladic Radovan Karadzic korábbi boszniai szerb elnökkel együtt a hágai Nemzetközi Törvényszék két leginkább keresett szökésben lévő vádlottja.

A gyanú szerint Slobodan Milosevic volt jugoszláv elnökkel együtt ők tervelték ki az 1992-1995-ös boszniai háborút, amelyben 260 ezer ember halt meg, és 1,6 millióan váltak hajléktalanná.

A NATO már többször próbálkozott kézre kerítésükkel, mindeddig sikertelenül.

Szerdán Hágából hivatalosan azt közölték: a tábornokot hiába keresik Boszniában, mert Szerbiában van 5 másik háborús bűnökkel vádolt emberrel együtt.


KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Ma dönthet az Országgyűlés a vagyonvisszaszerzési hivatal felállításáról

Ma dönthet az Országgyűlés a vagyonvisszaszerzési hivatal felállításáról

Elfogadhatja a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatalról szóló törvényjavaslatot kedden az Országgyűlés, amely elkezdi az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének teljes körű feltárásával kapcsolatos előterjesztés vitáját is, valamint azt a javaslatot is megvitatják, amely a vármegyéket megyékre, a főispánokat kormánymegbízottakra nevezi vissza.
Vérengzés volt a dél-koreai tőzsdén - Mi vár Európára?

Vérengzés volt a dél-koreai tőzsdén - Mi vár Európára?

A befektetők elsősorban a felpörgő negyedéves gyorsjelentési szezonra és a közel-keleti helyzet alakulására figyelhetnek ma is. A piaci feszültséget fokozza, hogy a következő napokban az Amazon, a Meta Platforms, a Microsoft és az Apple is közzéteszi negyedéves eredményeit. A chiprészvények kilátásai szempontjából kulcsfontosságú, hogy a nagy felhőszolgáltatók továbbra is fenntartsák jelentős beruházási kiadásaikat – még akkor is, ha maguk a technológiai óriásvállalatok egyre nagyobb nyomás alá kerülnek.  Ázsiában a dél-koreai Kospi ma 10 százalékot zuhant, miután az indexben jelentős súllyal szereplő Samsung és SK Hynix részvényei is meredeken estek. Európában bizonytalan hangulatú nyitás jöhet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×