Infostart.hu
eur:
385.19
usd:
331.46
bux:
121763.41
2026. január 16. péntek Gusztáv
Car dashboard with close up of speedometer
Nyitókép: Lukasz Kochanek/Getty Images

Újabb csavar a kilométeróra-tekerések ügyében

Már az elektromos autóknál is beindult a csalás, a jelenségre az akkumulátorok miatt kell figyelni.

A használtautó-piacon tapasztalható átláthatatlanság jelensége az elektromos autók terjedésével sem változott: a carVertical kutatása szerint a különféle csalások, beleértve a kilométeróra-visszatekerést, az elektromos autókat is ugyanannyira érintik, mint a hagyományosakat – írja a vezess.hu.

A cég adatai szerint Európában az autóállomány 15,6 százalékának módosították a kilométeróra-állását. A hamisított futásteljesítményű elektromos autók aránya is nagyon hasonló: az összes elektromos jármű 13,4 százalékánál tekerték vissza az órát.

A valós futásteljesítmény az akkumulátor várható élettartama szempontjából kulcsfontosságú adat, de nemcsak a kilométeróra, hanem az akkumulátor üzemidejét figyelő rendszer is manipulálható. Ezeket a valótlan értékeket a csalók percek alatt beállítják, így a megvételre kiszemelt autót minden esetben érdemes alaposan átvizsgálni.

Címlapról ajánljuk
Mukics Dániel: a legtöbb helyen nem szabad a jégre menni a tavainkon, folyóinkon

Mukics Dániel: a legtöbb helyen nem szabad a jégre menni a tavainkon, folyóinkon

Az életével játszik, aki sétálgat a Duna jegén. A hévégén is kitart a kemény fagy és sokan foglalkozhatnak azzal a gondolattal, hogy előveszik a korcsolyájukat és ellátogatnak valamelyik befagyott természetes vízhez, ehhez azonban előzetesen több dolgot tudni kell. Például a legnagyobb tavakon nem alakult ki ehhez elég vastag jég, máshol pedig néhány praktikát érdemes észben tartani.

Orbán Viktor péntek reggel: nőni fog a nyomás, hogy magyar fiatalok menjenek katonaként Ukrajnába

A Kossuth rádióban kezdett a miniszterelnök. Szerinte a hópróbát kiállta az ország, a hidegben a fűtéshez használt fa hiánya miatt nem halhat meg senki. Szólt még az Ukrajna-támogatási csomagról: az ukrán tónus „bicskanyitogató”, Brüsszel pedig „kitapos és kiprésel mindenkiből minden pénzt”, ehhez Magyarországgal szembeni követeléslista is társul, aminek elutasítására irányul a Nemzeti Petíció – mondta.
inforadio
ARÉNA
2026.01.16. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×