Infostart.hu
eur:
363.35
usd:
314.51
bux:
150106.67
2026. augusztus 14. péntek Marcell
Az útdíjköteles M9-es autóút Szent László hídra vezető szakasza Szekszárd közelében 2015. január 8-án.
Nyitókép: MTI/Ujvári Sándor

Újabb szakasszal bővül az M9-es autóút

Egy több mint 12 kilométeres, új nyomvonalon vezetett kétsávos utat készítenek elő, amely négysávossá fejleszthető.

A Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. hirdetménye szerint az M9-es gyorsforgalmi út 51-es főút és 54-es főút közötti szakaszát készítik most elő, a nettó 62,35 millió forintos szerződéses értékű projektben a nyertesek feladata többek közt a környezeti hatástanulmány elkészítése, a környezetvédelmi engedély megszerzése és a településrendezési tervek módosítása lesz – írja a magyarepitok.hu.

A NIF beruházása az M9-esnek a szekszárdi Szent László hídhoz már korábban megépült szakaszát építi tovább kelet felé. Az 51-es úttól az 54-es útig tartó szakasz új nyomvonalon jön létre mintegy 12,3 kilométeres hosszúsággal. Az új út kétsávos lesz, de távlatban négysávos autóúttá fejleszthető, várhatóan két csomópont épül meg hozzá.

Az M9-es út végleges nyomvonala még egyeztetés alatt áll. A korábbi sajtóhírek szerint Szombathelyet, Körmendet, Zalaegerszeget érintve jut majd Kaposvárig, ahonnan Dombóvár és Szekszárd irányába folytatódhat, majd a meglévő Szent László hidat felhasználva jut át a Dunán az Alföldre.

Címlapról ajánljuk
Kekvák: az Alkotmánybíróság elutasította a Fidesz és a KDNP indítványát

Kekvák: az Alkotmánybíróság elutasította a Fidesz és a KDNP indítványát

Az Alkotmánybíróság (Ab) érdemi vizsgálat nélkül utasította vissza a közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványokra vonatkozó alaptörvény-módosítás elleni Fidesz–KDNP által beadott indítványt. Sulyok Tamás államfő eltávolítása, az országgyűlési képviselők kapcsán az időkorlát és az alkotmánybírák korhatára ügyében még nincs döntés.

Szigethy-Ambrus Nikoletta: az alacsony vízállás nem csak az energiaellátást, hanem számos más ágazatot is veszélyeztethet

A Duna apadását a teljes gazdaság megszenvedheti – áll az Oeconomus legújabb elemzésében. A gazdaságkutató alapítvány elemzője, Szigethy-Ambrus Nikoletta az InfoRádióban elmondta, az aszály hatásait leginkább az áruszállítás szenvedi meg.
inforadio
ARÉNA
2026.08.14. péntek, 18:00
Major Róbert
rendőr ezredes, egyetemi docens, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem RTK Közbiztonsági Tanszékének vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×