Infostart.hu
eur:
362.65
usd:
313.22
bux:
150611.99
2026. augusztus 14. péntek Marcell
Electric Vehicle is changing in street.
Nyitókép: nrqemi/Getty Images

Újfajta információk jönnek a benzinkutakon

Egy EU-irányelvnek való megfelelést szolgálja.

Az alternatív üzemanyagok megjelenése és terjedése miatt van szükség a 2014. október 22-i 2014/94/EU
európai parlamenti és tanácsi irányelv 7. cikk (3) bekezdésében foglaltakra, emiatt adott ki rendeletet az innovációs és technológiai miniszter.

A Magyar Közlönyben a napokban megjelent előírás szerint szeptember végétől minden üzemanyagkútnál fel kell tüntetni azt, hogy az adott üzemanyag fajtából mennyibe kerül 100 kilométernyi út megtétele. A kiszámítás alapja egy fiktív autó fogyasztása, illetve a NAV által megadott üzemanyag árak alkalmazásával történik - erre vonatkozóan részletes leírást tartalmaz a rendelet.

A táblázatot legalább a kútoszlopoknál vagy az üzemanyagtöltő állomást kiszolgáló kereskedelmi egység területén kell elhelyezni.

Nem követik majd a táblázatokban szereplő adatok a mindennapi üzemanyagár-változásokat, hanem negyedévenként frissülnek.

Címlapról ajánljuk
Vitézy Dávid: itt a véghajrá az EU-pénzek ügyében, a projektek fele már teljesült
frissülő cikk

Vitézy Dávid: itt a véghajrá az EU-pénzek ügyében, a projektek fele már teljesült

Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter tartja a kormányzati tájékoztatót, mivel Magyar Péter miniszterelnök Pakson van. Mind a 124 mérföldkövet teljesíti Magyarország. Szélerőműves pályázat indul, kijelölték, hova lehet ilyeneket építeni. Elveszi a kormány az MKIF-től az egyik autópálya-szakasz üzemeltetését. Felfüggesztették számos kiemelt beruházás engedélyét.

„Isten kezében vagyunk” – magyar idegenvezető a horvátországi erdőtűz közvetlen közeléből

Az ország történetének legsúlyosabb erdőtüze pusztít Horvátországban. A térségből ezer helyi lakost és turistát menekítettek ki, köztük 58 magyart, 36 ember megsérült, heten életveszélyes állapotban vannak. 45 magyart egy sportcsarnokban helyeztek el. Drámai helyszíni beszámoló.
inforadio
ARÉNA
2026.08.14. péntek, 18:00
Major Róbert
rendőr ezredes, egyetemi docens, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem RTK Közbiztonsági Tanszékének vezetője
Vitézy Dávid bejelentette: feljelentést tett a Lázár János által aláírt koncessziós szerződés miatt

Vitézy Dávid bejelentette: feljelentést tett a Lázár János által aláírt koncessziós szerződés miatt

Rengeteg témát tárgyalt a Paksi Atomerőmű hűtésével kapcsolatos intézkedések mellett a kihelyezett kormányülésen. Főleg a helyreállítási és ellenállóképességi eszközhöz (RRF) kapcsolódó végrehajtási intézkedésekről döntöttek – jelentte be Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter pénteki sajtótájékoztatóján. Emelett arról is beszélt, hogy lezárult az M6 autópálya koncessziós szerződése is, amely miatt feljelentést tettek Lázár János korábbi beruházásügyi miniszter által aláírt szerződés miatt. A sajtótájékoztatót élőben közvetítjük.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×