Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
331.62
bux:
116510.12
2026. január 10. szombat Melánia
Nyitókép: Pixabay.com

Ennyi vállalkozás látta kilátástalannak a márciust

Drámaian megugrott március végére az egyéni vállalkozás szüneteltetési kérelmek beadása.

A koronavírus-járvány megjelenése, majd a veszélyhelyzet és a kijárási korlátozások kihirdetése márciusban számos vállalkozást lehetetlenített el. A Központi Statisztikai Hivatal adatai szerint a hónap közepétől kezdve jelentősen emelkedni kezdett az egyéni vállalkozások szüneteltetésével kapcsolatos bejelentések száma, majd a hó végén ugrásszerűen nőtt - írta a Napi.hu. Sokan vélhetően az adózási szabályok miatt időzítették a hó végére a bejelentést, igyekezve elkerülni, hogy áprilisra is fizetniük kelljen a járulékokat, vagy a katát.

Január 1. és május 1. között összesen 61 ezren, ezen belül

március 1. óta 49 ezren döntöttek a szüneteltetés mellett - derült ki a KSH nyilvántartásából.

Ez több mint ötszöröse az egy évvel korábbi adatnak.

Elsősorban a személyes érintkezést igénylő szolgáltatásokat végző vállalkozók közül választották a tevékenység felfüggesztését, a KSH szerint a legtöbb szüneteltetés a fodrászat, szépségápolás területén fordul elő, arányaiban viszont leginkább a járművezető-oktatókat érintette.

A tevékenység folytatását január 1. és május 1. között 12 ezer vállalkozó jelezte, közülük 8,7 ezren március óta döntöttek így.

A május 3-i adatok szerint az 540 ezer egyéni vállalkozó közül jelenleg 113 ezer szünetelteti a tevékenységét - közülük 44,5 ezer fő március 1-jétől.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a Fidesz-kongresszuson: 20 év kormányzás után is kész vagyok a feladatra

Orbán Viktor a Fidesz-kongresszuson: 20 év kormányzás után is kész vagyok a feladatra

Országos kongresszuson mutatta be a Fidesz–KDNP a 106 egyéni képviselőjelöltjét a 2026-os országgyűlési választások előtt. A kongresszus mottója: „Fidesz – a biztos választás”. Orbán Viktor miniszterelnök felszólította a Fidesz-jelölteket, hogy a Lázárinfókhoz hasonlóan álljanak szóba mindenhol mindenkivel, és mindenképp beszéljenek a háborúról, a migrációról és a genderőrületről. Migránsok vagy biztonság? Gender vagy család? Béke vagy háború? – ez a választások tétje Orbán Viktor szerint.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×