Infostart.hu
eur:
363.8
usd:
315.65
bux:
150211.86
2026. augusztus 13. csütörtök Ipoly

Applikációt indított az MNB - zsebre vághatjuk pénzügyi tanácsadónkat

A fogyasztók tudatos pénzügyi döntéseit támogatja a Magyar Nemzeti Bank új okostelefonos applikációja. A „Pénzügyi Navigátor” nevű alkalmazás mellett megújult keresőprogramokkal is segíti a felhasználókat az MNB.

Az MNB az ingyenes applikációval segíti a fogyasztók mindennapi pénzügyi döntéseit és a hosszútávú pénzügyi tervezést is, igyekezett a mai igényekhez igazodó megoldást biztosítani - mondta Fülöp Zsuzsanna, a Magyar Nemzeti Bank felügyeleti szóvivője.

A „Pénzügyi Navigátor” nevű applikáció már letöltehető Androidra és iOS rendszerekre is.

"Azért is nagyon célszerű, mert egyben tömöríti azokat a hasznos alkalmazásokat, összehasonlító kalkulátorokat, amelyek a Magyar Nemzeti Bank oldalán is elérhetők. Friss információkat kaphatunk a legújabb sajtóközleményekről, jegybanki hírekről, aktuális devizaárfolyamokról, illetve mobilbarát verzióban használhatjuk valamennyi összehasonlító és kereső alkalmazást, hogy akár pillanatok alatt tudjuk ellenőrizni egy-egy piaci szereplő engedélyét.

Bankjegykiadó automatákat, és bankfiókokat kereshetünk, de a hitelfelvétel előtt állóknak is nagy segítség lehet az alkalmazás, amennyiben szeretnének választani a meglévő hitelek között"

- hangsúlyozta Fülöp Zsuzsanna.

Mint mondta, az MNB megújította, valamint felhasználóbarát funkciókkal bővítette intézménykereső, termékválasztó, illetve kalkulátor alkalmazásait. Az új intézménykeresővel egy felületen böngészhetők az MNB által nyilvántartott piaci szereplők, közvetítők adatai.

Emellett az alkalmazás tartalmazza az országos Pénzügyi Tanácsadó Irodahálózat, illetve az MNB ügyfélszolgálatának valamennyi elérhetőségét,

lehetővé teszi ügyintézési időpont foglalását, valamint e-mail küldését is az ügyfélszolgálatnak

- összegezte a Magyar Nemzeti Bank felügyeleti szóvivője.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Aszódi Attila: tartós megoldás lehet Paksnál az épített fenékküszöb

Aszódi Attila: tartós megoldás lehet Paksnál az épített fenékküszöb

Az atomenergetikai szakértő, egyetemi tanár, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Természettudományi Karának dékánja az InfoRádióban csütörtök reggel azt is egyértelművé tette, Paks 2-nél már nyilván nem lesz ez elég. Rögzítette: lehet, hogy most akár 15-20 milliárd forinttal is magasabb az ország villanyszámlája a szükséges import miatt, de a későbbi problémák elkerüléséhez ezt most fel kell áldozni.
inforadio
ARÉNA
2026.08.13. csütörtök, 18:00
Sinkó Eszter
egészségügyi közgazdász
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×