Infostart.hu
eur:
383.77
usd:
331.14
bux:
0
2025. november 19. szerda Erzsébet

Többlettel zárt a kormányzati szektor

A kormányzati szektor első negyedévi egyenlege 11,0 milliárd forintos, a GDP 0,1 százalékának megfelelő többletet mutatott, ami 301,6 milliárd forinttal, GDP-arányosan 3,6 százalékponttal kedvezőbb az egy évvel korábbinál - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

A bevételek 112 milliárd forinttal nagyobbak, a kiadások 189 milliárddal alacsonyabbak voltak, mint a múlt év első negyedében.

Címlapról ajánljuk

Felértékelődött Magyarország szerepe Ukrajna számára

A gázinfrastruktúrát érő orosz támadások miatt Ukrajna hónapról hónapra növeli az orosz gáz importját Magyarországon keresztül. Hazánk havonta körülbelül 300 millió köbméternyi mennyiséget exportál Ukrajnába az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzése szerint. Olekszij Anton az InfoRádióban elmondta: az ukrajnai helyzet súlyosbodása elsősorban attól függ, hogy Oroszország mennyire növeli a támadások intenzitását a következő időszakban.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.11.19. szerda, 18:00
Jelasity Radován
az Erste Bank Hungary Zrt. elnök-vezérigazgatója, a Magyar Bankszövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×