Infostart.hu
eur:
362.51
usd:
310.46
bux:
0
2026. augusztus 22. szombat Menyhért, Mirjam

Megugrott a Siemens nyeresége

Több mint negyedével nőtt a Siemens adózott nyeresége a június végével zárult három hónapban tavalyhoz képest, de elemzők rámutattak: a profit megugrásának oka az alacsony bázis, miközben az erős euró miatt csökkent a cég árbevétele és az új megrendelések állománya.

A müncheni központú konszern csütörtökön közölte: a nettó profit 1,37 milliárd euróra (430 milliárd forint) nőtt az egy évvel korábbi 1,07 milliárd euróról.

Az árbevétel ugyanakkor csaknem 4 százalékkal csökkent, 17,92 milliárd euróra, és az új megrendelések is visszaestek, 3,5 százalékkal, 19,41 milliárd euróra. Az ipari konglomerátum közölte: az árfolyamhatástól megtisztítva kissé nőtt a forgalom, és stagnált az új megrendelések állománya.

A Siemens változatlanul arra számít, hogy a szeptember végén záruló folyó pénzügyi évben 15 százalékkal nő a részvényenkénti profit.

A német cég részvényei 0,50 százalékkal erősödtek csütörtök délelőtt a frankfurti tőzsdén.

Címlapról ajánljuk
Még az idén kötelező lesz az EU-ban, és itthon is

Még az idén kötelező lesz az EU-ban, és itthon is

2026 a digitális személyazonosság sorsfordító éve Európában – olvasható az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzésében. Kéri Endre, az intézet vezető kutatója az InfoRádióban azt mondta, az év végéig minden uniós tagállamnak hiteles digitális személyiadat-tárcát kell adnia polgárai kezébe, ezzel egyidőben Németországban véglegesen lekapcsolják a Deutsche Mailt, az állam saját, „jogilag kötelező erejű” e-mail szolgáltatását.

Magyar Péter élőben jelentkezett Paksról, újraindítják a turbinákat

A miniszterelnök a paksi 3-as blokk 6-os turbinájának újraindítását mutatta meg. A videóban többször arról beszélt, hogy ilyet még nem láttak Magyarországon. Magyar Pétert Vigh Károly, az erőmű üzemviteli igazgatója kalauzolta, és magyarázta a nézőknek a folyamatot a turbináknál. A közvetítés mintegy 50 percen keresztül zajlott.
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. augusztus 22. 21:54
2026. augusztus 22. 18:22
×
×