Infostart.hu
eur:
362.97
usd:
317.33
bux:
140981.27
2026. július 18. szombat Frigyes

Stabilizálódott a forint

Stabilizálódott a forint a főbb devizákhoz képest kedd reggelre a nemzetközi bankközi piacon.

Kedd reggel 7 óra körül az euró 268,26 forintot ért a bankközi kereskedelemben a hétfő esti 268,27 forintot követően.

Kereskedők elmondták, hogy a forint árfolyamát a következő napokban is a nemzetközi hangulat, a kockázatvállalási hajlandóság alakulása fogja megszabni.

A svájci frank 241,46 forint volt kedd reggel, míg hétfőn este 241,84 forint. Hétfőn napközben az árfolyam áttörte a 240 forintos küszöböt és délután négy óra után a jegyzés 244,43 forinton új rekordot állított be.

A dollárt 188,36 forinton jegyezték a hétfő esti 188,86 forintot követően.

Száz japán jen 243,78 forint volt, hétfő este 243,27 forint.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.07.17. péntek, 18:00
Balogh László
az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője
Tisza-kormány: nagy változások jöhetnek a választási rendszerben, Forsthoffer Ágnes veszi át Sulyok Tamás feladatait

Tisza-kormány: nagy változások jöhetnek a választási rendszerben, Forsthoffer Ágnes veszi át Sulyok Tamás feladatait

Az elmúlt órákban több fontos belpolitikai és gazdaságpolitikai fejlemény is napvilágot látott: Magyar Péter a választójogi korhatár 16 évre csökkentését és a képviselői ciklusok korlátozását javasolja, miközben kiderült, hogy a Fidesz és a KDNP közel 1,7 milliárd forintot költött a 2026-os országgyűlési választásra. Eközben Kármán András pénzügyminiszter magyarázata szerint a parlament elé került átfogó adócsomag az adórendszer egyszerűsítését, az uniós szabályokhoz való igazodást és a befagyasztott uniós források felszabadítását célozza. Megállapodást kötött a MÁV és a Fővárosi Önkormányzat a rákosrendezői munkáslakások ügyében, így a vasúttársaság hozzájárulásával hamarosan megkezdődhetnek a bontási munkálatok a területen. Szombat estére Sulyok Tamás döntése is megszületett a 17. alaptörvény-módosításról és az államfői székből való távozásáról.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×