Infostart.hu
eur:
353.42
usd:
309.02
bux:
143072.29
2026. július 5. vasárnap Emese, Sarolta

Hamarosan teljesen birtokon belülre kerülhet a Mol

Zágrábi sajtóértesülések szerint rövidesen lezárulnak a tárgyalások a Mol és a horvát kormány között az INA olajipari konszern ügyében.

A lapok emlékeztetnek: a magyar olajtársaság várhatóan döntő szerephez jut az INA felügyelő bizottságában, bár a határozatokat a testületnek egyhangúlag kell majd meghoznia. A tervek szerint kilenc tagú bizottságba a Mol öt, a horvát kormány három tagot jelölhet, a cég alkalmazottainak pedig egy képviselője lesz.

A zágrábi kabinet várakozása szerint még az év vége előtt megegyezés jöhet létre, de azt továbbra sem tudni, hogy a végleges megállapodást mikor írhatják alá. A Mol jelenleg 47,15 százalékot birtokol a legnagyobb horvát energiacégben.

Horvátország még a várhatóan 2010-ben vagy 2011-ben esedékes uniós belépés előtt szeretné 25 százalékra csökkenteni az INA-ban lévő állami részesedést.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: már nemcsak nyaralót, hanem állandó lakást is egyre többen keresnek a Balatonnál

Szakértő: már nemcsak nyaralót, hanem állandó lakást is egyre többen keresnek a Balatonnál

Főleg azok körében népszerűek a balatoni ingatlanok, akik sokat dolgoznak home office-ban, de a nyugdíjas korosztály is élénk ezen a lakáspiacon – mondta az InfoRádióban az OTP Ingatlanpont dél-dunántúli régióvezetője. Markó Ildikó szerint árakban, vevőkörben, épületállományban és befektetési lehetőségekben is elég nagy különbségek vannak az északi és a déli part között, de a prémium kategóriákra is van kereslet.
inforadio
ARÉNA
2026.07.06. hétfő, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×