Zölden izzó tűzgömböt - meteort - észleltek az Időkép olvasói csütörtök este, kevéssel 6 óra után.
Az ország minden tájegységéről érkezett észlelés - mint az a szerkesztőséghez beérkezett videókból kiderül.
A 2026-os év várhatóan nem a tejtermelők éve lesz: az európai tejárak meredek esése után Magyarországon is sorra születnek a tavalyinál kedvezőtlenebb szerződések, miközben az ágazat szereplői egyre inkább belenyugszanak abba, hogy a következő 12 hónapban nem számíthatnak nyereségre. A túltermelés, a gyengülő globális kereslet és a Kína által bejelentett védővámok együtt súlyos nyomást gyakorolnak a hazai tejágazatra, rontva annak versenyképességét és beruházási kedvét. A kedvezőtlen helyzet hatására a kisebb szereplők közül többen feladhatják idén a tejtermelést.
Lassult a munkaerőáramlás a magyarországi vállalatoknál, ami szorosan összefügg a cégek óvatosabb toborzási gyakorlatával.
Huge crowds of protesters have been marching through Iran's capital and other cities, with people heard calling for the overthrow of the supreme leader.