Infostart.hu
eur:
387.65
usd:
333.75
bux:
125157.64
2026. március 6. péntek Inez, Leonóra
Nyárias meleg a keszthelyi strandon 2018. április 21-én.
Nyitókép: Varga György

Váratlan ajándékot kapnak most a Balatonon

Nyárias idő lesz a hétvégén, a Balaton 21 fokos, így sokan strandolnak majd - idén utoljára ingyen.

A Kisalföld körképe szerint a balatoni fizetős strandok már nyitva vannak, de a legtöbb helyen csak a pünkösdi hétvégén szednek majd belépődíjat.

Csopakon az északi part kedvelt strandját már április közepén "nagyüzemi" szintre felkészítették. A fürdő május elsején teltházzal működött. Nem emelkednek majd a jegyárak 2017-hez képest. A teljes áru napi belépőért 800 forintot, a kedvezményes jegyekért (diák, 65 év felett) 500 forintot kérnek.

A balatonfüredi strandok (Esterházy, Kisfaludy) is ingyenesen látogathatók pünkösdig. Utána június 20-ig előszezoni tarifákat alkalmaznak. A főszezonban inflációkövető emelésre kell számítani. Az Esterházy strandra főszezonban tavaly 1150 forint volt az egyszeri felnőtt belépő, Kisfaludy-n 750.

Az alsóörsi strandon hetek óta nyitva tartják a vizes blokkokat. Maradnak a tavalyi tarifák: a napi felnőtt jegy 700, a diák, nyugdíjas 500 forintba kerül.

A Tihanyhoz tartozó, Aszófőhöz közeli meseszép sajkodi strandon az utolsó simításokat végzik. Itt június elsejéig ingyen strandolhatunk, leszámítva a hétvégéket. Ha napsütéses idő lesz, akkor már most szombaton belépőt kell fizetni. A felnőtt 400, a diákjegy 250 Ft-ba kerül idén, akárcsak tavaly.

Ameddig nem szednek belépőt a balatoni strandokon, addig közparkként működnek a fürdők. A legtöbb balatoni településen önkormányzati rendelet lehetővé teszi, hogy a hivatalos nyitást az időjárástól tegyék függővé.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.03.06. péntek, 18:00
Szijjártó Péter
külgazdasági és külügyminiszter
Egy kastélyfelújítás és a költségek megugrása okozott meglepetést az OTP-nél

Egy kastélyfelújítás és a költségek megugrása okozott meglepetést az OTP-nél

Elmaradt a vártól az OTP negyedéves profitja, amire nem sűrűn van példa, de azért nagy dráma nincs, egész évben így is meglett a rekorderedmény. Akkora profitot termel most már az OTP, ami komoly fejtörést okozhat a bank vezetőinek, ha el akarják költeni. Például osztalékra, most az is kiderült, mekkora összeget fizethetnek ki a részvényeseknek. Egyébként ereje teljében van a bankcsoport, csinos profitot termel a bolgár, az orosz és a szlovén bank is, és szépen rendbe rakták az üzbéget. Ha minden úgy alakul, mint amire a menedzsment számít, akkor 2026 is erős lesz.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×