Infostart.hu
eur:
379.67
usd:
321.61
bux:
133311.7
2026. február 4. szerda Csenge, Ráhel

Túl merész volt a first lady

Cenzúrázott képeket mutatott be az amerikai first ladyről a teheráni sajtó, amely a jelek szerint túl merésznek ítélte Michelle Obamának vasárnap az Oscar-gála alkalmából viselt estélyi ruháját.

Barack Obama amerikai elnök neje ujjatlan, mély dekoltázsú ruhában volt látható, amikor videokapcsolat révén bejelentette, hogy Az Argo-akció kapta a legjobb filmnek járó Oscart. A félhivatalos iráni Fars hírügynökség által közreadott képeken viszont a first lady válla fedett, és ruhájának kivágása sem olyan mély. Az állami televízióban sugárzott felvételeken kitakarták Michelle Obama fedetlen testrészeit.

Az iszlám köztársaságban merev öltözködési szokások vannak érvényben, a nőknek takarniuk kell testüket a nyilvánosság előtt. Külföldi nőket fejkendő nélkül ábrázoló filmfelvételeket adásba kerülhetnek a tévében, de a túl sokat mutató ruhák már nem.

Irán egyébiránt bírálta az amerikai filmakadémiát amiatt, hogy az 1979-es teheráni túszdráma egy kevésbé ismert fejezetét feldolgozó alkotás nyerte el a legfontosabb kategóriában az Oscar-díjat. Különösen felháborítónak találták, hogy Az Argo-akció győzelmét épp az elnök neje jelentette be. A Fars szerint Michelle Obama szerepvállalása azt sugallta, hogy a filmet az amerikai kormányzat támogatásával készítették. Iráni tisztségviselők CIA-reklámnak nevezték a Ben Affleck rendezte drámát.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a Mandiner Klubesten: Magyarország Brüsszel útjában áll, ezért nyílt a választási csata

Orbán Viktor a Mandiner Klubesten: Magyarország Brüsszel útjában áll, ezért nyílt a választási csata

Szerda este a Mandiner Klubest vendége Orbán Viktor miniszterelnök volt. „Jól állunk, de a csata még nyílt” – mondta a választásokról, hozzátéve: „ha megdolgozunk érte, nyerünk”. A kormányfő szerint Brüsszel beavatkozik a magyar kampányba, sőt még Kijev is. „A tét az, hogy sorsot fogunk választani. Ha letérünk a magyar rendszerről, és brüsszeli rendszert hozunk be, nem lehet majd visszatérni”. „Az én kihívóim Brüsszelben vannak, nem Magyarországon. Küldtek ide valakit” – fogalmazott. Donald Trump esetleges magyarországi látogatásáról azt mondta: „Csalogatom. Adtam időpontokat neki”.

Szergej Lavrov ijesztő kijelentést tett a béke esélyeiről

Ha a kijevi vezetés delegációja az ukrajnai rendezésről Abu-Dzabiban tartott tárgyalásokra a bejelentett biztonsági garanciákkal érkezett, akkor ez újfent megerősíti azt, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnöknek valójában nem kell a béke – jelentette ki Szergej Lavrov orosz külügyminiszter.
Adták a technológiai részvényeket, valósággal szétverték az AMD-t

Adták a technológiai részvényeket, valósággal szétverték az AMD-t

Amíg idehaza nagyon erős pozitív hangulat uralkodott szerdán és a BUX mellett három blue chip is új történelmi csúcsra emelkedett, addig Amerikában tovább folytatódott a technológiai részvények esése. Ezúttal az AMD teljesített kifejezetten gyengén, miután a vállalat által vártnál óvatosabb előrejelzések hatására 17 százalékot zuhant az árfolyam. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×