Infostart.hu
eur:
357.06
usd:
312.47
bux:
142613.39
2026. július 9. csütörtök Lukrécia

Tovább javult a közlekedésbiztonság az év első 8 hónapjában

Az Országos Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint a halálos áldozatok és a sérüléssel járó balesetek száma is csökkent az előző év azonos időszakához viszonyítva. Az ORFK közölte: január és augusztus között csaknem 20 százalékkal kevesebben vesztették életüket a magyarországi közutakon, mint tavaly ilyenkor.

A sérüléssel járó balesetek száma 9,6 százalékkal mérséklődött. Az adatok alapján kevesebben okoztak ittasan balesetet. Az okok között továbbra is a gyorshajtás áll az első helyen; utána az elsőbbségadási, illetve a kanyarodási szabályok megsértése áll. A közúti balesetek túlnyomó részét, 61 százalékát személyautó-vezetők okozták.

Címlapról ajánljuk

A változás nem jelenthet önkényt – így zajlott az Alaptörvény-módosítás elleni tüntetés a Sándor-palotánál

„Nem félünk!” – ez lett a csütörtök estére a Sándor-palota elé tervezett tüntetés fő rigmusa és üzenete. Beszélt mások mellett Szakács István, illetve Havasi Bertalan is. Utóbbi szerint Sulyok Tamás nem fog aláírni alkotmányellenes jogszabályt, rá vonatkozót sem. Áder János öt kérdésre adta meg a választ, üzenve az új hatalomnak.
inforadio
ARÉNA
2026.07.10. péntek, 18:00
Vinkó József
a Magyar Konyha főszerkesztője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×