Infostart.hu
eur:
393.28
usd:
340.41
bux:
122107.32
2026. március 23. hétfő Emőke

Sörből csinálnak benzint Nevadában

Sörből készít az év közepétől üzemanyagot egy nevadai sörgyár. A cél a felesleges anyagok felhasználása és az olajtól való függőség csökkentése. Ezért aztán házilag is használható gépeket is készítenek az üzemanyag előállításához.

Sörből fog etanol-alapú üzemanyagot gyártani egy sörfőzde, a Sierra Nevada Brewing Co., az E-Fuel Corporationnel együttműködésben. Az ehhez szükséges technológiát tavasszal tesztelik majd, hogy nyáron megkezdjék az üzemanyaggyártást.

A sörgyár elnöke, Ken Grossman szerint így csökkenteni tudják energiafüggőségüket. A cég nyakán 1,6 millió gallon, a sörfőzés folyamán a hordók alján összegyűlő maradék ragad, amit eddig potom áron értékesített: a környékbeli farmerek vitték el takarmánynak. Ennek a maradéknak az alkoholtartalma 5 és 8 százalék közt van.

A gyártók azt remélik, így az autósok kevésbé fognak függeni az olajipartól. Ráadásul készítenek házi használatra is gépeket, így mindenki elő tudja állítani a saját üzemanyagát.

Címlapról ajánljuk
Hormuzi-szoros: Trump türelmetlen, gyorsítani próbál a NATO

Hormuzi-szoros: Trump türelmetlen, gyorsítani próbál a NATO

Már több mint húsz ország, többségében NATO-tagországok csatlakoztak a Hormuzi-szoros hajózási biztonságának érdekében szükséges lépések kidolgozásához Donald Trump amerikai elnök sürgetésének hatására - közölte Mark Rutte, a NATO-főtitkára vasárnap amerikai médiumoknak adott interjúkban.
inforadio
ARÉNA
2026.03.23. hétfő, 18:00
Varju László
a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselője, a párt képviselőjelöltje
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×