Infostart.hu
eur:
354.57
usd:
312.22
bux:
139713.9
2026. június 25. csütörtök Vilmos

Ugrott a telefonon kötött házasság

Érvénytelennek nyilvánítottak az Egyesült Királyságban egy telefonon kötött házasságot, annak ellenére, hogy az iszlám jog szerint szabályosan jött létre a frigy.

A vőlegény egy Nagy-Britanniában élő, bangladesi bevándorlóktól származó 26 éves fiatalember, a menyasszony pedig egy bangladesi nő, akit a férfi szülei választottak ki.

A házasság a saríja, vagyis az iszlám jog, valamint a bangladesi törvények értelmében érvényes, és a szülők szerint az angol jognak is el kell azt ismernie, a menyasszonynak pedig jár a brit vízum.

Az ügyben eljáró brit bíróság azonban érvénytelennek nyilvánította a frigyet, a vőlegény ugyanis súlyosan autista, egy hároméves kisgyermek értelmi szintjén van, befolyásolható és sérülékeny, nem képes önállóan dönteni, így nem köthet érvényes házasságot sem.

A döntés után valószínűtlennek tűnik, hogy férj és feleség valaha is találkozna.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.25. csütörtök, 18:00
Mészöly Géza korábbi válogatott labdarúgó, edző
Újvári Gábor újságíró, sportvezető
Tisza-kormány: Magyar Péterék új bejelentéseket tesznek, jön a többnapos kormányülés

Tisza-kormány: Magyar Péterék új bejelentéseket tesznek, jön a többnapos kormányülés

Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön rendkívüli kormányszóvivői sajtótájékoztatón tesz új bejelentéseket a hétvégi kihelyezett kormányülés előtt, miközben a kabinet egyszerre több politikailag érzékeny ügyet mozgat. Szerdán benyújtották az ügynökakták megnyitását célzó törvényjavaslatot, a parlament pedig jövő héten rendkívüli ülésen tárgyalhat hat javaslatot. A Tisztítótűz-művelet keretében a legnagyobb vitát a képviselői mandátum 12 éves korlátozása váltotta ki, amelyet a TASZ szerint ki kellene venni a csomagból. Eközben razzia volt a Semmelweis Egyetemen, őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét, felmondták Balásy Gyula cégeinek szerződéseit, és tovább gyorsult a Fideszhez köthető médiumok leépülése.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×