Infostart.hu
eur:
363.02
usd:
313.75
bux:
150552.7
2026. augusztus 15. szombat Mária
Two young women working and used computer, working concept.r
Nyitókép: Watchara Piriyaputtanapun/Getty Images

Tanulságos eset: sunyi módszerrel vitte a pénzt a könyvelő

Majdnem kétmillió forintot utalt át saját magának egy könyvelő egy cég számlájáról; a 43 éves nőnek csalás miatt kell felelnie – közölte a Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság.

A közlemény szerint a Bajai Rendőrkapitányság csalás bűntette miatt indított nyomozást 2024 márciusában, miután egy cég ügyvezetője feljelentést tett. A cég 2013 körül bízott meg egy könyvelőirodát a vállalkozás pénzügyeinek kezelésével, két évvel később az iroda megszűnt, ám egy korábban ott dolgozó nő felajánlotta, hogy magánúton továbbra is végzi a könyvelést.

A cégvezető egy idő után hozzáférést adott a nő számára a cég számlájához, és lehetővé tette, hogy ellenőrzés nélkül intézze az utalásokat. A csalásra akkor derült fény, amikor értesítést kaptak a hatóságtól: a cég kényszertörlés alatt van, mivel hosszabb ideje nem nyújtott be adóbevallást.

A könyvelő a kezdeti szembesítéskor azt állította, hogy mindent rendben intézett – az ügyvezető azonban nem hitt neki, ezért egy másik könyvelőt is megbízott.

A vizsgálat során kiderült: a nő 2022 januárja és novembere között tizenháromszor utalt át pénzt a cég számlájáról a sajátjára, csaknem kétmillió forintot.

Munkaadójának úgy tüntette fel, mintha azokat a hatóságoknak utalná adóként vagy járulékként, emellett a bevallásokat sem nyújtotta be, ami további anyagi károkat okozott a vállalkozásnak – írták.

A bajai nyomozók csalás bűntette miatt hallgatták ki gyanúsítottként a nőt, a rendőrség befejezte az eljárást, az iratokat vádemelési javaslattal továbbította az ügyészségnek.

Címlapról ajánljuk

Süllyednek – három évtizede nem látott nehézségű munka kezdődött Paksnál, Magyar Péter tájékoztatott

Szombat megkezdődött a két nyolcvanméteres bárka – amelyeket egy-egy 5 tonnás horgonnyal rögzítettek – elsüllyesztése Paksnál a dunai vízszint emelése érdekében. Közben honvédségi helikpoterek betonkockákat emelnek a vízbe. Magyar Péter miniszterelnök, Gacsályi József, az Országos Vízügyi Főigazgatóság műszaki főigazgató-helyettese és Kádár Pál, a Védelmi Igazgatási Hivatal főigazgatója a helyszínen adott tájékoztatást a művelet részleteiről.
inforadio
ARÉNA
2026.08.17. hétfő, 18:00
Baranya Sándor
egyetemi docens, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Vízépítési és Vízgazdálkodási Tanszék vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×