Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 21. vasárnap Tamás
Nyitókép: police.hu

A rendőröknek is hazudott az apa, hogy lánya visszaköltözzön hozzá

A családfő nehezen viselte, hogy lánya olyasvalakivel él, akit ő nem szívlel, ezért inkább a hatóságokkal akarta hazahozatni - sikertelenül.

Az apának hamis vád bűntette miatt kell felelnie, amiért hazudott a rendőrségnek - írja a 24.hu. A Hajdú-Bihar Vármegyei Főügyészség közleménye szerint az apa tavaly októberben felhívta a segélyhívót, hogy egy férfi Püspökladányba vitte a lányát, és a gyermeke tőle kért segítséget telefonon, mert nem tud hazajönni.

A bejelentés után a rendőrség felkereste az apát, aki a meghallgatás során azt mondta, lánya üzeneteiből arra következtetett, hogy fogságban tartják.

Az egyenruhások még aznap felvették a kapcsolatot a Püspökladányban élő nővel, aki viszont elmondta, hogy szó sincs ilyesmiről, együtt él állítólagos elrablójával.

Mint kiderült, az apa mindig is ellenezte lánya és a püspökladányi férfi kapcsolatát, a hamis bejelentéssel pedig azt akarta elérni, hogy a nő hazaköltözzön hozzá. A családfő beismerte bűnösségét a nyomozás során.

A Debreceni Járási Ügyészség próbára bocsátást kért a férfira hamis vád bűntette miatt.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: már újabb oka is van a háborúra az uniós országoknak, mert odatették a pénzüket Ukrajnába

A Digitális Polgári Körök által szervezett háborúellenes gyűlések közül a legnagyobbra került sor Szegeden szombaton, a Lázár János országjárásának szegedi programjával összekötött eseményen felszólalt a kormányfő is. Arról beszélt, hogy 2026 az utolsó választás az európai háború előtt, a szankciók és a háború 20 milliárd eurót vett el Magyarországtól, a javító-nevelő intézetek most nem jól működnek, a büntetés-végrehajtás alá kell rendelni őket.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 20. 19:10
2025. december 20. 13:24
×
×
×
×