Infostart.hu
eur:
385.18
usd:
330.59
bux:
119505.94
2026. január 14. szerda Bódog

Álrendőrként "intézkedett" egy nemzetőr - megkopasztott egy külföldön élő magyart

A kőbányai rendőrök elfogták azt a férfit, aki 850 eurót vett el egy külföldön élő magyar állampolgártól.

Egy férfi 2017. december 10-én 4 óra körül Budapest, X. kerületében az Albertirsai úton megtartott rendezvényen egy fiatal után ment a mosdóba, ahol rendőrnek adta ki magát és ruházatát átvizsgálta, majd elvette a pénztárcáját. A férfi intézkedést színlelve 850 eurót vett el a sértettől, majd sietve távozott a helyszínről. Az álrendőr viselkedése gyanússá vált a fiatal részére, ezért a barátjával követték és kérdőre vonták.

A szóváltásra felfigyeltek a biztonsági őrök és a kőbányai rendőrök kiérkezésééig visszatartották a férfit, akinél megtalálták a nevére kiállított nemzetőr igazolványt.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság X. kerületi Rendőrkapitánysága zsarolás bűntettének megalapozott gyanúja miatt őrizetbe vette a 32 éves budapesti M. Krisztián és kezdeményezi az előzetes letartóztatását - írja a police.hu.

Címlapról ajánljuk
Madár István: érdemben csökkent az infláció decemberben

Madár István: érdemben csökkent az infláció decemberben

Madár István, a Portfolio vezető makrogazdasági elemzője értékelte a helyzetet az InfoRádióban. A decemberben mért éves árdrágulás alacsonyabb volt, mint a novemberi 3,8 százalékos érték, tehát egy „érdemi dezinfláció” volt látható decemberben.

A német vasút friss ellensége: „a sík terep”

Nyáron a hőség, télen a hó. A közös nevező a szélsőséges időjárás, amelynek következtében a nagy hagyományokkal rendelkező német vasút, a Deutsche Bahn a legnépszerűbből a legnépszerűtlenebb tömegközlekedési eszközzé vált. A politika és a szakmai szövetségek most magyarázatot követelnek.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×