Infostart.hu
eur:
357.94
usd:
305.1
bux:
132750.08
2026. május 12. kedd Pongrác
Lángokban áll egy hulladékfeldolgozó telep Gyálon 2023. március 28-án. Papírbálák gyulladtak ki, és az így keletkezett tűz átterjedt egy csarnok jellegű tárolóépületre, illetve egy betonsílóra, melyben feldolgozásra váró műanyagdarálékot tartottak. Több ezer négyzetméteres terület áll lángokban.
Nyitókép: MTI/Mihádák Zoltán

Lángol egy hulladékfeldolgozó Gyálon, a szél miatt bajban vannak a tűzoltók

Tűz ütött ki egy hulladékfeldolgozó telepen Gyál külterületén, amely mostanra több ezer négyzetméteres területre terjedt át - közölte a Pest vármegyei katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője.

Csámpai Attila elmondta, hogy papírbálák gyulladtak ki, és az így keletkezett tűz átterjedt egy csarnok jellegű tárolóépületre, illetve egy betonsílóra, melyben feldolgozásra váró műanyagdarálékot tartanak.

A Pest vármegyei katasztrófavédelem tűzoltó egységei megkezdték az oltást, melyhez vízágyút is bevetettek. A munkát az erős szél nehezíti - tette hozzá a szóvivő.

A Katasztródavédelem honlapja szerint egy épületet is veszélyeztetnek a lángok, amelyeket a fővárosi hivatásos és a gyáli önkéntes tűzoltók oltanak. A helyszínre tart több más egység és a Pest megyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálat is.

Személyi sérülés nem történt, és a az amúgy hatamas füst nem zavarja az M0-as autóút forgalmát, mert ellenkező irányból fúj a szél - mondta az InfoRádióban a szóvivő.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
„A Tisza-kormány a nemzet, és nem a miniszterelnök szolgálója lesz” – Magyar Péter miniszterei eskütételén

„A Tisza-kormány a nemzet, és nem a miniszterelnök szolgálója lesz” – Magyar Péter miniszterei eskütételén

Magyar Péter is beszédet mondott miniszterei eskütételei alkalmával a választások óta második parlamenti ülésen. Négy minisztérium kiemelkedik majd a kormányból, vétójoggal. Beszéde közben a kormányfő többször kiszólt a fideszes képviselők felé.
inforadio
ARÉNA
2026.05.12. kedd, 18:00
Unoka Zsolt
pszichiáter, pszichoterapeuta, a Semmelweis Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×