Infostart.hu
eur:
356.16
usd:
313.64
bux:
138853.98
2026. június 24. szerda Iván
Nyitókép: YouTube/Antena 3

Két év után elvitték a kétmilliárdos fődíjat - videó

Több mint két évig játszott egy csapat a spanyol televíziós vetélkedők történetének legnagyobb pénznyereményéért, több mint 6,6 millió euróért (2,1 milliárd forint).

A játékosoknak az Antena 3 országos kereskedelmi csatornán sugárzott Boom című műsorban 505. szereplésük alkalmával sikerült elnyerniük a 4,1 millió eurós főnyereményt. Ez az összeg hozzáadódik ahhoz a több mint 2,5 millió euróhoz, amelyet garantált nyereményként gyűjtöttek össze adásról-adásra.

A Magyarországon is ismert televíziós kvízben 2017 májusában debütált a Los Lobos (Farkasok) nevű négyfős csapat, és teljesítményükkel már a múlt évben bekerültek a Guinness Rekordok Könyvébe.

A két tanár, egy mérnök és egy újságíró alkotta csapatot ez idő alatt egész Spanyolország megismerte. Megkedvelték természetességüket, közvetlenségüket, a sajtó csak két lábon járó enciklopédiaként emlegette őket, és szinte egy emberként szurkoltak a spanyol tévénézők, hogy sikerüljön elvinniük a főnyereményt.

Végső győzelmüket nem az eredeti felállásban aratták, az egyik csapattag az év elején kérte helyettesítését, majd távozása után egy hónappal elhunyt. A játékosok rá emlékeztek és neki mondtak köszönetet, miután diadalt arattak.

Elmondásuk szerint a megnyert pénzt családjukra költik, ezen kívül pihenni, utazni szeretnének.

Címlapról ajánljuk
A tudósok szerint jobban jár az a csapat a vb-n, amelyik több mérkőzését játszhatja fedett stadionban

A tudósok szerint jobban jár az a csapat a vb-n, amelyik több mérkőzését játszhatja fedett stadionban

Amikor decemberben megtartották a 2026-os világbajnokság sorsolását, az edzők, játékosok és szurkolók mind találgatták, melyik csapat lesz a legkedvezőbb helyzetben, a menetrend és a minél kevesebb utazás tekintetében. De volt egy másik, kevésbé nyilvánvaló szempont is, amit figyelembe kellett venni: előnyben vagy, ha több mérkőzést játszhatsz fedett stadionban.

Ukrajna: „már mi teszünk szívességet a tűzszünettel Oroszországnak”

Ukrajna türelme nem véges és visszavonhatja tűzszüneti ajánlatát, ha nincs lényegi nemzetközi nyomás a háború leállítására – közölte a kijevi kormány megbízottja. Ukrajna úgy érzi, egyre jobban állnak a fronton, a tömeges dróntámadásoknak köszönhetően. Közben az amerikai kormányzat egyik tagja „az európaiak szellemi fogyatékos gyerekének” nevezte Zelenszkij ukrán elnököt.
Estére magára talált a forint a pofonok után

Estére magára talált a forint a pofonok után

Szinte minden a forint ellen szól: egyszerre dolgoznak az erősödés ellen az amerikai Fed kamatemelésére, és a hazai jegybank kamatcsökkentésére vonatkozó várakozások. Kérdés, hogy a tegnapi gyengülés után mindennek ellenére tud-e korrigálni az árfolyam. A nap közbeni események alapján ez a korrekció egyelőre felemás, a délelőtti forinterősödést egy estére begyorsuló, délutáni gyengülés váltotta. A dollár közben közel másfél éves csúcsra erősödött az euróhoz képest, ami miatt a forint is elgyengült, de estére magára talált a magyar deviza.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×