Infostart.hu
eur:
384.96
usd:
331.98
bux:
122311.2
2026. január 16. péntek Gusztáv

Rablót fogtak Keszthelyen

Csomagszállító postásautóból lopott készpénzt egy férfi Keszthelyen, de a jármű vezetője tetten érte és szemtanúk segítségével visszatartotta - közölte a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság szerdán a rendőrség honlapján.

A rendőrségre kedd délelőtt érkezett bejelentés arról, hogy Keszthelyen, az egyik áruház mögött parkoló csomagszállító postásautót egy férfi ki akart rabolni. A 35 éves elkövető a teherautó fülkéjéből ellopta az ott lévő készpénzt, de a jármű vezetője megzavarta és két, a segítségére siető szemtanúval megpróbálta visszatartani.

A gyanúsított rátámadt a férfiakra, dulakodni kezdtek, ennek során a postás nyolc napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedett.

A rendőrök helyszínre érkezésekor az elkövető megpróbált elmenekülni, futás közben pedig szétszórta az eltulajdonított készpénzt, de az egyenruhások pillanatok alatt elfogták.

A keszthelyi rendőrök a férfit őrizetbe vették és rablás megalapozott gyanúja miatt indítottak eljárást ellene.

Címlapról ajánljuk
Négy éve történt a XXI. század legdurvább vulkánkitörése

Négy éve történt a XXI. század legdurvább vulkánkitörése

A csendes-óceáni Tonga közelében található, víz alatt megbúvó Hunga vulkán 2022. január 15-én hatalmas kitörési felhőt hozott létre, ami egy órán belül elérte a magaslégkörben lévő sztratoszférát, a felső ernyő részének kiterjedése pedig 400 kilométer volt. Harangi Szabolcs, a HUN-REN-ELTE Vulkanológiai Kutatócsoport vezetője felidézte, pontosan mi történt négy évvel ezelőtt, továbbá arra is kitért, tudományos szempontból milyen tanulságai voltak az akkori történéseknek.

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Az elmúlt napokban a geopolitikai események voltak a befektetők fókuszában, Grönland kérdése továbbra is a terítéken van, miután tegnap este európai katonák érkeztek a szigetre, Trump pedig továbbra sem állt el annak megszerzésétől. Az ázsiai tőzsdék emelkedtek, részben annak is köszönhetően, hogy az USA kereskedelmi megállapodást jelentett be Tajvannal, amely vállalta, hogy az alacsonyabb vámok érdekében jelentős mértékű beruházást fog végrehajtani az Egyesült Államokban. Európában ezzel szemben gyengébb volt a hangulat, a magyar tőzsde viszont fittyet hányt erre és új csúcsot döntött. Az USA-ban szintén igyekeznek pluszban zárni a hetet a tőzsdék, mérsékelt pozitív elmozdulások látszanak. Eközben Donald Trump meglepő módon visszakozott, hogy az eddigi legesélyesebb aspiránsnak gondolt Kevin Hassettet jelölje a Federal Reserve élére.  Kidurran az AI lufi, vagy mindent elsöpör a legújabb megatrend? Következő befektetői klubunkon erről lesz szó. Információ és jelentkezés

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×