Infostart.hu
eur:
359.82
usd:
315.81
bux:
144278.74
2026. július 28. kedd Szabolcs

Lezuhant egy Magyarországról felszálló sportrepülőgép Ausztriában

Eddig ismeretlen okból lezuhant egy sportrepülőgép szombaton délelőtt Alsó-Ausztriában.

A szerencsétlenség Krems körzetében történt - közölték a helyi illetékesek. A német felségjelű kisrepülőgép az osztrák repülésirányító hatóságok szerint Magyarországról szállt fel és Bajorországba tartott.

A gép fedélzetén két személy - egy férfi és egy nő - tartózkodott, és a szerencsétlenség következtében mindketten életüket vesztették. Állampolgárságukat a hatóságok nem közölték.

Címlapról ajánljuk
A legnagyobb AI-kockázat nem az, hogy okos lesz, hanem hogy túl kedves

A legnagyobb AI-kockázat nem az, hogy okos lesz, hanem hogy túl kedves

Amikor egy chatbot azt írja, hogy fél, szeret, büszke ránk vagy nem akarja, hogy kikapcsolják, könnyű zavarba jönni. Tudjuk, hogy ezek csak szavak egy képernyőn, mégis úgy olvassuk őket, mintha valaki lenne mögöttük. Ebben rejlik a mesterséges intelligencia egyik legnagyobb társadalmi ereje, egyben veszélye. A gépi empátia egyszerre lehet hamis és hatásos.

Fontos adóváltozásokról döntött a parlament

Az Országgyűlés kedden megszavazta az adórendszer egyszerűsítését célzó törvénycsomagot, amely megszünteti a felesleges és az uniós joggal összeegyeztethetetlen adónemeket, miközben szigorítja a bizalmi vagyonkezelők és egyes alapítványok adózási feltételeit.
inforadio
ARÉNA
2026.07.29. szerda, 18:00
Pletser Tamás
az OTP Alapkezelő szenior portfolió menedzsere
Tisza-kormány: mától indulhat útjára az új vagyonvisszaszerzési szuperhatóság

Tisza-kormány: mától indulhat útjára az új vagyonvisszaszerzési szuperhatóság

A jogellenesen megszerzett közvagyon felkutatására és visszaszerzésére is rendkívül széles jogosítványokkal állhat majd fel a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal az Országgyűlés keddi döntése alapján. A kialakításában független intézmény a Tisza-kormány Európai Unió felé tett korrupcióellenes vállalásainak egyik legerősebbike, emellett azonban a képviselők két, az uniós források lehívásához kapcsolódó törvénycsomagról is szavaztak ma.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×