Infostart.hu
eur:
385.09
usd:
331.59
bux:
120679.89
2026. január 15. csütörtök Lóránd, Lóránt

Vérfürdő Valkón: családja után magával végzett

Három embert ölt meg a Pest megyei Valkón kedd délelőtt egy férfi, aki később öngyilkos lett - közölte a rendőrség.

Az elsődleges adatok szerint kedden 10 óra körül egy 27 éves valkói férfi több késszúrással végzett 45 éves édesanyjával, 67 éves nagyanyjával és 23 éves barátnőjével, majd a gyilkos eszközzel magát is megölte - mondta Beluzsárné Belicza Andrea, a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóügyeletese.

Hozzátette: egy áldozatot az udvaron, az öngyilkosságot elkövető férfit és másik két áldozatát a házban találták meg. A szomszédok értesítették a mentőket, akik riasztották a rendőrséget, a helyszínre a Gödöllői Rendőrkapitányság és a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársai érkeztek ki.

A rendőrség megkezdte a helyszíni szemlét, az adatgyűjtést és a tanúkihallgatást, az eset részleteit büntetőeljárás keretében vizsgálják.

A helyszínre érkező mentők egy fiatal férfi, valamint egy fiatal, egy középkorú és egy idősebb nő holttestét találták meg - mondta az Országos Mentőszolgálat szóvivője az MTI-nek. Győrfi Pál további részleteket nem kívánt elárulni.

Filipsz Andrea, a gödöllői kistérségben fekvő, 2400 lelkes település jegyzője az MTI-nek azt mondta: az önkormányzat mélyen megrendült a történtek miatt, és a lehetőségeihez mérten minden segítséget megad a családtagoknak.

Címlapról ajánljuk
Új fázisba lép a szlovákok atomerőmű-projektje

Új fázisba lép a szlovákok atomerőmű-projektje

Robert Fico úgy fogalmazott: Szlovákia egyedülálló helyzetbe kerülhetne, mivel a világ azon kevés országai közé tartozna, amelyeknek egyszerre van tapasztalata orosz és nyugati gyártmányú atomreaktorok üzemeltetésében.

Csizmazia Gábor a furkósbotról és a Trump-paradoxonról: „Donald Trump kétszer lépte át a saját vörös vonalát”

Donald Trump amerikai elnök leginkább Ukrajna és a vámpolitika esetében lépte át a saját maga által felvázolt vörös vonalakat – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Csizmazia Gábor. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukács Intézet tudományos főmunkatársa szerint Donald Trump külpolitikai lépései inkább elbizonytalanították a szavazóit, semmint újakat hoztak volna mellé.
inforadio
ARÉNA
2026.01.16. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Trump nem Putyinban látja az ukrajnai béke fő akadályát, ukrán alakulatok estek egymásnak – Ukrajnai háborús híreink csütörtökön

Trump nem Putyinban látja az ukrajnai béke fő akadályát, ukrán alakulatok estek egymásnak – Ukrajnai háborús híreink csütörtökön

Az Egyesült Államok elnöke, Donald Trump a Reutersnek adott interjút, amelyben érdekes meglátásokat osztott meg az orosz-ukrán béketárgyalások jelenlegi helyzetéről. Súlyos ügyről számol be az Euromaidan Press nevű ukrán portál: egy rohamdandár katonái egyszerűen elrabolták egy területvédelmi alakulat tagjait és az orosz állások ellen küldték őket. A lap hangsúlyozza: az ügy világosan rámutat arra, hogy az ukrán haderőben egyre mélyebb krízis kezd kibontakozni a katonák hiánya miatt. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×