Infostart.hu
eur:
388.03
usd:
329.53
bux:
0
2025. december 27. szombat János
Az újjáépült egykori Magyar Királyi Lovarda épülete a budai Várban 2023. október 12-én.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Nehezebb feljutni a budai Várba – térkép

2025. május 12. és 23. között a Várkert Bazár felől a Budavári Palotanegyed kizárólag a Vízhordó lépcsőn keresztül megközelíthető a Király pince irányában.

Nem lesz használható az Öntőház udvari lift, a Mária-lift, valamint a Keleti felvezetőnél lévő mozgólépcső – olvasható a Budavári Palotanegyed közösségi oldalán.

Hozzáteszik: a palotanegyed akadálymentesen továbbra is megközelíthető marad a Tabán felőli, nagy kapacitású liftekkel, illetve a 16-os és 216-os busszal a Clark Ádám térről.

Címlapról ajánljuk
Túlélte az első vihart az örökös válságország

Túlélte az első vihart az örökös válságország

Argentína 2025-ben átfogó gazdaságpolitikai irányváltást hajtott végre: Javier Milei elnök a korábbi államközpontú modellről egy piacalapú rendszerre helyezte át a gazdaság intézményeit. Az intézkedésekkel az elnök a fiskális fegyelem megteremtését, a tartósan magas infláció letörését és a tőke- és árfolyamkorlátok fokozatos feloldását célozta. Ahogy egy ilyen mértékű reform esetén az várható volt, az évet nagy sikerek és kudarcok váltakozása jellemezte, a viszonylagos stabilitást pedig csak az Egyesült Államok politikai és pénzügyi támogatása és Milei október végi választási győzelme hozta el.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×