Infostart.hu
eur:
390.2
usd:
331.01
bux:
110539.58
2025. december 23. kedd Viktória
Nyitókép: Orbán Viktor/Facebook

Orbán Viktor a Tiszának és a DK-nak üzenve reagált a tolnai időközire

A miniszterelnök a Facebookon posztolt.

"Megvolt az előre hozott választás. 63 százalék. Gratulálok, Csibi Krisztina!" - írta ki hétfő délelőtt a Facebookra Orbán Viktor miniszterelnök.

Ismert, vasárnap Tolnában időközi választást tartottak, amelyet a Fidesz-KDNP jelöltje, Csibi Krisztina fölényesen, majdnem kétharmados támogatottsággal megnyert, megtartva a Fidesz parlamenti mandátumát.

A második helyen a Mi Hazánk, a harmadik helyen a DK jelöltje végzett, a Tisza Párt nem állított jelöltet, utóbbi két jelölőszervezet közben előre hozott választásokat is követel, erre utalt posztjával Orbán Viktor. A Tisza Párt korábban jelezte, a 2026-os - vagy korábbi - országgyűlési választásig semmilyen időközi választáson nem indul el.

Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke nem késett soká a válasszal, szintén a Facebookon. Szerinte nem szabad egy időközi országgyűlési képviselő-választást összetéveszteni egy előre hozott választással, ahogy két magyar labdarúgócsapat közti mérkőzés sem BL-döntő.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: a japán atomenergia újjászületésével derülhet ki, hogy Németország tévúton jár

Szakértő: a japán atomenergia újjászületésével derülhet ki, hogy Németország tévúton jár

Másfél évtizeddel a fukusimai katasztrófa után Japán újraindítja a a világ legnagyobb atomerőművét. A Kasivazaki–Kariva lesz az első olyan nukleáris létesítmény, amit a fukusimai erőművet is üzemeltető Tokyo Electric Power Company működtethet. Aszódi Attila atomenergia-ügyi szakértő, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Természettudományi Karának dékánja beszélt a részletekről az InfoRádióban.
VIDEÓ
Év végi rángatás a forintban – kéthónapos mélypont az euróval szemben

Év végi rángatás a forintban – kéthónapos mélypont az euróval szemben

A forint az év vége felé közeledve jobban kitett a nemzetközi devizapiaci mozgásoknak, az elmúlt napokban a dollár globális gyengülése és az euró fokozatos erősödése határozta meg a keresztárfolyamokat. A hazai deviza ezekhez igazodva inkább követő szerepben maradt, de érezhető a jegybank lazább monetáris politikára tett utalásainak is a hatása. A keddi kereskedésben a befektetők figyelme elsősorban a makroadatokra és az ünnepek előtti, alacsonyabb likviditásból fakadó rövid távú kilengésekre irányul.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×