Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
Nyitókép: BKK

Véglegesítik: troli köt össze két metróvégállomást

Az M1-esét és az M2-esét.

A hét minden napján meghosszabbított útvonalon, az Örs vezér tere és a Mexikói út között jár a 82-es troli március 12-től - közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK).

A BKK közleménye szerint a járat a jelenlegi hétvégi útvonalától eltérő, gyorsabb vonalvezetéssel éri el a földalatti végállomását. A fejlesztéssel egyidőben új sűrítőjárat is indul 82A jelzéssel az Örs vezér tere és az Uzsoki utcai Kórház között.

A 82-es troli meghosszabbításának köszönhetően minden időszakban könnyebben elérhetővé válik a Vezér utca és a Szugló utca térségéből a belváros felé közlekedő 1-es metró és 70-es trolibusz, a Hungária körúton végighaladó 1-es villamos, a Csáktornya park felé közlekedő 74-es és 74A trolibuszok, valamint a Rákospalota felé kapcsolatot biztosító 25-ös és 225-ös autóbuszok, miközben a jelenlegi hálózati kapcsolatok is megmaradnak - írták.

A közlemény szerint a 82-es trolibusz az Erzsébet királyné útja/Róna utca megállótól az Erzsébet királyné útján keresztül éri el a Mexikói út metróállomást, a Szőnyi út térsége a 32-es buszokkal továbbra is elérhető marad.

A járat hétköznapokon 15-20, hétvégén 10-15 percenként jár március közepétől az Örs vezér tere és Mexikói út között, emellett a munkanapokon 5 és 21 óra között a 82A betétjárat is segíti a közlekedést az Örs vezér tere és az Uzsoki utcai Kórház között, így a közös szakaszukon hétköznap 7-10 percenként közlekednek a trolibuszok.

A 82-es trolibusz vonalán a jövőben kizárólag modern, alacsonypadlós, klimatizált, járművek közlekednek, melyek a Róna utca és a Mexikói út közötti szakaszt önjáró üzemmódban, akkumulátoros hajtással teszik meg - közölte a BKK.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×