Infostart.hu
eur:
381.63
usd:
324.88
bux:
125197.21
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince

Lakástűzben meghalt egy ember

Nem zárható ki, hogy a tüzet dohányzás okozta.

Lakástűzben meghalt egy ember a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Tiszapüspökiben - tájékoztatta az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője.

Mukics Dániel közölte: negyed négykor érkezett a jelzés, hogy Tiszapüspökiben, a Kinizsi úton ég egy lakóház, amelyben gázpalackok is vannak. Tizenhat tűzoltó öt járművel érkezett a helyszínre, ahol a százhúsz négyzetméteres, egyszintes vályogház teljes terjedelmében égett. A tűzoltók az égő épületből két gázpalackot is kivittek.

Oltás közben egy holttestet találtak a lakásban. Nem zárható ki, hogy a tüzet dohányzás okozta, de a pontos okot a katasztrófavédelem még vizsgálja - írta.

A tűzoltók a helyszínről kimentettek egy kutyát, elhelyezése érdekében értesítették az állatmentőket - jelezte.

A legtöbb lakástűz figyelmetlenségre vagy elektromos hibára vezethető vissza, ezért hasznos, ha van otthon füstérzékelő - hívta fel a figyelmet a szóvivő -, hiszen az hangos sípolással jelzi a keletkező tüzet, akkor, amikor még van idő cselekedni.

Címlapról ajánljuk
Magyarics Tamás: Donald Trump ismert forgatókönyhöz nyúlhat, Grönland lehet az „új Guantánamo”

Magyarics Tamás: Donald Trump ismert forgatókönyhöz nyúlhat, Grönland lehet az „új Guantánamo”

Az esetleges tárgyalások során az is opció lehet, hogy az Egyesült Államok tartós bérletet kap Grönlandon időkorlátozások nélkül, de a felek más olyan megoldást is találhatnak, amivel biztosított lehet Európa védelme – mondta az InfoRádióban az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora. A külpolitikai szakértő szerint a geopolitikai szempontok mellett gazdasági okokból is fontos lenne az USA-nak Grönland megszerzése, mert a ritkaföldfémek és más nyersanyagok ottani kitermelésével csökkenhetne a Kína-függőség.

Új szabályokat kell megtanulniuk a motorosoknak és a rollereseknek – szabályváltozások, észrevételek a KRESZ-professzortól

Az új KRESZ-tervezet számos változást tartalmaz, melyek a motorosokat és az elektromos rollerrel közlekedőket is érintik. Pető Attila az InfoRádió Aréna című műsorában azt mondta, a javaslatok megfelelők és észszerűek, az viszont már más kérdés, hogy az érintettek mit szólnak és mennyire lesznek partnerek.
inforadio
ARÉNA
2026.01.23. péntek, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
Nagyot fordult a világ, menetelnek a tőzsdék

Nagyot fordult a világ, menetelnek a tőzsdék

Tegnap Davosban Donald Trump elmondta, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már azt, hogy sikerült megállapodást kötnie és nem lesz újabb vámháború. A hírre világszerte ugranak a tőzsdék, Ázsia után Európában is nagyobb emelkedés volt látható. A magyar tőzsde is kifejezetten jól teljesített, a Mol közel 6 százalékot emelkedett, ezzel pedig új történelmi csúcs közelébe száguldottak a cég részvényei. Az OTP-nél és a BUX indexnél is összejött ma a történelmi rekord. Közben az amerikai piacokon is folytatódik az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×