Infostart.hu
eur:
388.03
usd:
329.53
bux:
0
2025. december 27. szombat János

Útlezárások, terelések Budapesten

Vasárnap 14 óráig futóverseny miatt kell időszakos lezárásokra számítani a fővárosban - közölte a BKK. A Széll Kálmán téren a Szilágyi Erzsébet fasor felé két sávot lezártak a Dékán utcától, változik a forgalmi rend. Vasárnap 16 órától a Belvárosban demonstrációt tartanak.

Lezárták már a forgalom elől a Kós Károly sétányt (13 óráig), a Hősök terét, a Dózsa György utat (13:00-ig), az Andrássy utat (9:40-ig), a József Attila utcát (9:40-ig), a Budai és a Pesti alsó rakparton (11:20-ig). Szintén lezárják a Lánchidat (9:25-10:55-ig) és a Szabadság hidat (9-10:20-ig), a Bajcsy-Zsilinszky utat (9:30-10:20-ig), a Váci utat a Nyugati tér közelében (9:30-11:30-ig), a Széchenyi felső rakpartot, a Műegyetem rakpartot (9:05-10:25-ig).

Vasárnaptól a Széll Kálmán téren a Szilágyi Erzsébet fasor felé két sávot lezártak a Dékán utcától. A Dékán utcát egyirányúsították a Fillér utca felé. A Fillér utca irányából az Ezredes utcán keresztül lehet kijutni a Szilágyi Erzsébet fasorba. A 149-es autóbusz módosított útvonalon közlekedik (Fillér utca - Ezredes utca - Szilágyi Erzsébet fasor - Széll Kálmán tér - Dékán utca - Retek utca), és a Dékán utcában lesz az ideiglenes Széll Kálmán téri megállóhelye.

Vasárnap 16 órától a Belvárosban demonstrációt tartanak az Erzsébet híd pesti hídfőjétől a Szabad sajtó út-Március 15. tér-Pesti alsó rakpart-Garibaldi utcai felhajtó-Kossuth Lajos tér útvonalon várhatóan 17 óráig. Lezárják várhatóan 15.30-tól 16 óráig az Erzsébet híd Pestre vezető oldalát, 16 órától 17 óráig pedig a Pesti alsó rakpartot (Közraktár utca és a Szent István park között). Várhatóan 16.40-től várhatóan 19.30-ig a 2-es villamos rövidített útvonalon, a Közvágóhíd és a Kossuth Lajos tér (Széchenyi rakpart) között közlekedik.

A 80-as trolibusz helyett ma pótlóbusz közlekedik a teljes vonalon a Kerepesi úti "Százlábú híd" felújításával kapcsolatos munkálatok miatt.

Ezen a hétvégén a H9-es HÉV helyett pótlóbusz közlekedik Cinkota és Csömör között felújítás miatt.

A H6-os HÉV egy vágányon közlekedik Pesterzsébet felső és Soroksár, Hősök tere között. (karbantartás)

Hétvégén a Szilágyi Erzsébet fasorban a Nyúl utca és a Pasaréti út között lezárják a belső sávot mindkét irányban, mert a csatorna-fedőlapokat javítják.

A XVIII., Lőrinci úton a Szálfa utca és a Törvény utca között csatornaépítés miatt a fél útpályát lezárták, a váltakozó irányú áthaladást jelzőlámpa szabályozza.

Hétvégén 216-os rendkívüli autóbuszjárat közlekedik a Belváros és a Budai Vár között, mert rendezvény tartanak. A 16-os, a 16A és a 116-os autóbusz sűrűbben indul.

Diósdon a 13-as autóbusz módosított útvonalon jár rendezvény miatt vasárnap üzemzárásig. (Kimarad a Városháza és a Sashegyi út megálló, a buszok a Szent István téren a Jókai utca utáni ideiglenes megállóban állnak meg.)

Solymáron rendezvény miatt lezárták a Templom teret és a József Attila utcát hétfőn hajnalig (Solymári Búcsú). Az érintett autóbuszok (64-es, 64A, 164-es, 964-es) terelőúton közlekednek.

A VII., Síp utcában nem lehet behajtani a Rákóczi út és a Dohány utca közötti szakaszra az útpálya helyreállítása miatt.

Az M5-ös autópálya fővárosi szakaszán ma 18 óráig kertészek okozhatnak útszűkületet.

A Felvonulási téren rendezvényt tartanak, ezért lezárták a Benczúr utca és a Városligeti fasor között hétfőn 14 óráig.

Címlapról ajánljuk
Túlélte az első vihart az örökös válságország

Túlélte az első vihart az örökös válságország

Argentína 2025-ben átfogó gazdaságpolitikai irányváltást hajtott végre: Javier Milei elnök a korábbi államközpontú modellről egy piacalapú rendszerre helyezte át a gazdaság intézményeit. Az intézkedésekkel az elnök a fiskális fegyelem megteremtését, a tartósan magas infláció letörését és a tőke- és árfolyamkorlátok fokozatos feloldását célozta. Ahogy egy ilyen mértékű reform esetén az várható volt, az évet nagy sikerek és kudarcok váltakozása jellemezte, a viszonylagos stabilitást pedig csak az Egyesült Államok politikai és pénzügyi támogatása és Milei október végi választási győzelme hozta el.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×